MUSZELKA Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
magbar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 30 cze 2010 11:08

MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: magbar »

Witam. Dostałam skierowanie do sanatorium MUSZELKA w Kołobrzegu. Jezeli koś tam był ostatnimi czasy proszę o podzielenie sie opinią na jego temat. Interesują mnie warunki jakie tam są, zarówno zakwaterewania( który pawilon jest lepszy) jak i zabiegów oraz obsługi personelu. Czytając informacje na temat tego sanatorium ( opinie z początku 2012 r), niestety niee są zbyt pochlebne. Nie wiem na ile są wiarygodne. Prosze o jakiekolwiek informacje, termin mojego wyjazdu to druga połowa lutego
Pozdrawiam
ela66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 sty 2012 09:57

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: ela66 »

Witam.ale Muszelka jest kiepskim ośrodkiem ja rok temu dostałam tam przydział i zrezygnowałam,warunki złe dyscyplina jak w wojsku.Ale lepiej sie nie wypowiem bo nie wypada.
magbar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 30 cze 2010 11:08

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: magbar »

Witam. Dziękuje za odpowiedź, właśnie takie opinie o nim czytałam. Muszę coś pomyśleć dalej. Pozdrawiam.
JOLA56
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2014 15:37
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: JOLA56 »

Witam. Otrzymałam skierowanie na listopad-grudzień w sanatorium Muszelka w Kołobrzegu. Proszę o opinię jakie warunki, zabiegi i co z tą dyscypliną? Będę bardzo wdzięczna za uwagi i czy to jest szpital-sanatorium czy sanatorium. Byłam 4 razy i zawsze było super 3x w górach-Rabka,Muszyna i Krynica i raz Dąbki .
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: malgorzatas »

Witaj Jolu na forum...gratuluje przydziału i miejsca...będziesz zadowolona ręczę tobie :serce:
sanatorium jak każde inne..nie wiem tylko czy jest basen...czy nie bedziecie chodzili do Bałtyku..ale to zaraz po ukosie..5 min drogi..pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Selene »

Witaj Jolu :kwiat:

Sanatorium MUSZELKA posiada status szpitala uzdrowiskowego zatem sprawdź proszę na swoim skierowaniu czy masz skierowanie do sanatorium czy też do szpitala uzdrowiskowego. Są to dwa pawilony mieszkalne A i B, jadalnia oraz zakład przyrodoleczniczy połączone łączniem. Wszystko pod jednym dachem wraz z basenem solankowym :D W budynku jest winda. Zakładzie przyrodoleczniczym dysponuje całą gamą zabiegów w zależności od schorzenia. Ja polecam gimnastykę w basenie solankowym oraz kąpiel w kołobrzeskim "czarnym złocie". Pokoje 1, 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, prawie wszystkie z balkonami. W pokojach znajduje się lodówka, czajnik, telefon i TV, kubki, talerze i sztućce. Bądź przygotowana na dodatkowe opłaty i tak: telewizor 65 PLN za turnus od pokoju, wymiana pościeli 7 PLN, wymiana ręcznika 2 PLN. Teoretycznie rozpoczynasz turnus o godz. 14-ej ale jeżeli będziesz wcześniej a pokój będzie wolny bez kłopotu otrzymasz klucz. Dyscyplina jak prawie w każdym sanatorium ale przyjście do ośrodka po 22-ej wymaga zgłoszenia a grzecznością i z uśmiechem załatwisz bez problemu. Jolu :kwiat: sądzę, że z pobytu powinnaś być zadowolona ponieważ warunki socjalne są naprawdę dobre. :) Jest tylko, jak dla kobiety jeden mankament - za mała szafa i za mało wieszaków :lol:

Pozdrawiam :)

[ obrazek zewnętrzny ]
JOLA56
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2014 15:37
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: JOLA56 »

Bardzo dziękuję za te informacje, bardzo mnie pocieszyłaś ,bo sanatoria w których byłam miały podobne warunki. Mam pytanie, czy jest możliwość otrzymania jedynki bo rezerwacji nie ma a do tej pory nie korzystałam i czy po prostu warto zabiegać o jedynkę.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Selene »

Witaj Jolu :kwiat:

Masz rację, telefonicznie u nich nic nie zdziałasz. :( Możesz jedynie spróbować jak już będziesz na miejscu ale to jak zawsze jest wielka niewiadoma.
Nie mniej moim zdaniem zawsze warto próbować :D Życzę Tobie powodzenia :)

Serdeczności :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Selene »

W Muszelce rozpoczęto ocieplanie budynku i też może być hałaśliwie ale tylko w godzinach dopołudniowych.
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: MUSZELKA Kołobrzeg

Post autor: Ela50+ »

Witam. Opinie o Muszelce są dosyć stare. Minęło trochę czasu , zmieniły się czasy (pandemia), Czy są osoby, które ostatnio były w sanatorium Muszelka i mogłyby cos napisać o warunkach. Z góry dziękuję. Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ