Co jest ważne

W tym miejscu możecie prezentować swoją twórczość niekoniecznie związaną z pobytem w sanatorium choć i taka mile widziana.
Regulamin forum
Proszę by każdy nowy wątek rozpoczynał się wierszem. Najlepiej by to był wiersz autora wątku, ewentualnie wiersz na temat sanatorium.
Uwaga! Jeśli wstawiacie czyjąś twórczość, pamiętajcie, że powinniście posiadać zgodę autora lub właściciela praw na publikację. To bardzo ważne.
Proszę też by nie tworzyć tu wątków, które bardziej pasują do działu "Na każdy temat". Niech ten dział będzie wyłącznie związany z twórczością sanatoryjnych poetów :)
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego pisania postów na forum dostępnego tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10
Awatar użytkownika
Cygana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 576
Na forum od: 18 lut 2018 00:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co jest ważne

Post autor: Cygana »

:? Przyjaciele są jak ciche anioły,które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
~ Antoine de Saint-Exupery~
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co jest ważne

Post autor: Sloneczko »

"Moja babcia często powtarzała mi: Nigdy nie mów mężczyźnie wszystkiego, dziecko – on i tak tego nie doceni, a będzie chciał więcej i więcej – i to ty będziesz zawsze tą złą. Gdy dasz mu wszystko, co ci zostanie? Musisz mieć swój kawałek siebie, jakiś mały sekret, choćby dotyczył tylko tego, jaką marmoladę lubisz najbardziej. Bo kiedy będzie naprawdę źle, będziesz mogła schować się z tą marmoladą i w jej smaku odnaleźć lekarstwo na twoje łzy"
Autor: Alice Bloom
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4556
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Co jest ważne

Post autor: rybka »

Słoneczko, Twoja babcia była bardzo mądrą kobietą :lol: :serce:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co jest ważne

Post autor: Sloneczko »

Rybeńko :serce: to nie moja :roll:
Moja mi tak nie mówiła :? A szkoda :evil:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4556
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Co jest ważne

Post autor: rybka »

Ups... :oops: :lol:
forumowicz

Re: Co jest ważne

Post autor: forumowicz »

By być do końca sobą...
forumowicz

Re: Co jest ważne

Post autor: forumowicz »

Niom ;) :D
forumowicz

Re: Co jest ważne

Post autor: forumowicz »

To życie, ta chwila w której się narodzicie,
to szczęśliwy dom,w którym życie spędzicie,
to dni ze śniegiem, gdy mróz i zawieje,
to lato z kwiatami, i ... wiosna i nowe nadzieje.
(...)
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Co jest ważne

Post autor: poziomka51 »

Sloneczko pisze: 09 sty 2019 13:44 "Moja babcia często powtarzała mi: Nigdy nie mów mężczyźnie wszystkiego, dziecko – on i tak tego nie doceni, a będzie chciał więcej i więcej – i to ty będziesz zawsze tą złą. Gdy dasz mu wszystko, co ci zostanie? Musisz mieć swój kawałek siebie, jakiś mały sekret, choćby dotyczył tylko tego, jaką marmoladę lubisz najbardziej. Bo kiedy będzie naprawdę źle, będziesz mogła schować się z tą marmoladą i w jej smaku odnaleźć lekarstwo na twoje łzy"
Autor: Alice Bloom
Ale to ładne i prawdziwe :kwiat:
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Co jest ważne

Post autor: poziomka51 »

forumowicz pisze: 13 mar 2015 08:55
  • Naucz się patrzeć w serce innego człowieka
    Nie przekładaj tej chwili ,wszak życie ucieka .
    Już jest kolejny życia poranek nad sniadaniem siedzisz zamyslony .
    Zaraz zaczną na kolację bić gdzies w oddali symboliczne dzwony.

    Naucz się rozumieć w porę troski innych,zmartwienia.
    Nie rań słowem ,czynem ,patrz z empatią niech ciebie czas upływający też zmienia.
    Niech zmieni ciebie, twoje innych postrzeganie ,bo przyjdzie czas taki ,że sam obudzisz sie nad ranem.
    W pustce smutku ze swoimi problemami ,nie zapuka do twoich drzwi już nikt to będzie czas zapomnienia.

    Ktoś przychodzi ,ktos odchodzi w swoich myślach w rozpaczy.
    On już do ciebie nie wstąpi ,nie zadzwoni nie napisze życie uczyniło go smutnym .
    On inaczej na waszą przyjażń już patrzy .

    Nic juz na to nie poradzisz ,zostanie ci samotnośc dni ,miesięcy ,lat starości.
    Pozostanie czas wspomnień przy płomieniu świec gasnących.

    Naucz się patrzeć w serce innego człowieka ,bo czas się spieszy ,nie chce długo na zmiany czekać.
    Naucz sie cenić ,kochać szanować ,odrzuć podszepty jak żyć powinieneś.
    Naucz swe serce jak kochać ma inne ,bo zycia dwóch serc nie zapisano cyframi.
    Już jest kolejny dzień z losu dokonanymi zmianami.

    Naucz się patrzeć i innych rozumieć ,to ty masz być silny w swoim postrzeganiu.
    Może ktoś słabnie ,podaj mu dłoń nie pytaj o powód ,pomilcz nad wami ,nic nie mów uszanuj.
    Serca nie zyją czasem oznaczonym cyframi ,nie są też niesmiertelne jakby człowiek pragnął.
    Pomóż sercu swojemu i sercu przyjaciela w w życiowej tragedii przetrwaniu.


z mojej szufladki
[ obrazek zewnętrzny ]
Piękny wiersz :kwiat:
ODPOWIEDZ