Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jarkoz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 31 sie 2021 18:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 12

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jarkoz »

ZbigniewMax brak urlopu nie jest powodem dla którego NFZ przełoży wyjazd do sanatorium.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 249
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Asik_ »

Witam,
U nas w NFZ pomorskim brak,lub niemożliwość wykorzystania w danym terminie urlopu jest akceptowana co do przesunięcia wyjazdu do sanatorium.Miałam podobną sytuację i Pani z NFZ kazała mi wziąć pismo z zakładu pracy i odesłać razem ze skierowaniem do sanatorium .
Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Nie od dziś wiadomo , że każdy NFZ rządzi się własnymi prawami.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Tak każdy NFZ rządzi się własnymi prawami a dzisiaj się nawet przekonałam, że nawet wewnątrz nie znają zasad przydzielania wyjazdów. Na infolinii przekonywano mnie, że nie ma takiej sytuacji, że dziennie kilkaset nr spada i spokojnie zdążę zadzwonić o zwrot. Hihi a dzisiaj około 500 nr spadło (zazwyczaj 300-400 było dziennie) Poza tym dowiedziałam się, że przecież przydział dostanę jak nr do 0 spadnie :lol: :lol: :lol: więc z moimi 4 cyfrowym nr na pewno zdążę zadzwonić. Ehh
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

jarkoz pisze: 22 lut 2023 13:51 ZbigniewMax brak urlopu nie jest powodem dla którego NFZ przełoży wyjazd do sanatorium.
Pozdrawiam
Też mi tak powiedziano w NFZ tylko jakaś choroba albo terminowe pójście do szpitala, ale złożyć zaświadczenie od pracodawcy mogę i czekać na rozpatrzenie.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Archibald »

jarkoz pisze: 22 lut 2023 13:51 ZbigniewMax brak urlopu nie jest powodem dla którego NFZ przełoży wyjazd do sanatorium.
Pozdrawiam
W Śląskim Oddziale NFZ nie robią z tego problemu, znam z autopsji, zaświadczenie z zakładu pracy o braku wystarczającej ilości urlopu wypoczynkowego wystarczyło do zmiany terminu, miejsce pozostało to samo.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Oj chyba się do was przemelduję ;) ale jak teraz wysyłają u nas powiadomienie o przydzieleniu dużo wcześniej to nie mogę napisać w maju że w listopadzie nie będę miała urlopu - niepoważnie wyjdzie, przecież jeszcze mogę z wakacji zrezygnować. No nic będę się martwić jak nie zdążę zadzwonić o zwrot.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Dagna , w mazowieckim zwrotów jak na lekarstwo ... może być ciężko .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Staram się nie denerwować, po rozmowie z pracownikiem infolinii odechciało mi się sanatorium całkiem. Zobaczymy w przyszłym tygodniu. Będzie co będzie. To ma być dla mojego zdrowia po co mi nowe choroby z nerwów. Pozdrawiam oczekujących :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Witaj Dagna , jak u Ciebie przedstawia się sytuacja ? dzwonisz o zwroty ? , nawet jak nie ma rano , dzwoń za godzinę ... dwie. Musi coś w końcu się trafić . Trzymam mocno kciuki :serce:
ODPOWIEDZ