Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Czyli Gieniu, inaczej jak jedna Pani w jednym z tematów, która ma żal do jednego Pana że wpuścił ją w maliny 🤔😟
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

No tak Kaziu , to wszystko Jego wina :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maria66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 21 kwie 2014 08:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria66 »

Witam ja z mężem wróciliśmy 6 pażdziernika z modrzewia i jesteśmy zadowoleni jednego co nam brakowało to pogody :kwiat: 8-) :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Oj , nie spojrzałam na datę :oops: , myślałam , że dopiero jedziecie :)
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

Witam :serce: Kochani dzisiaj były zwroty dla dwóch osób: nadal Świnoujście Lazur, Kołobrzeg Podczele, Szczawnica i Polańczyk. Dalej będę dzwonić, bo te ośrodki nie dla nas. Świnoujście bez bazy zabiegowej, Podczele daleko od morza i atrakcji Kołobrzegu, do Polańczyka trudny dojazd, bo tylko autobusem z Warszawy, Szczawnica góry, nie dla nas. Jutro dzwonię ;)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11568
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Renatko ...masz rację zwroty to wolny poniekąd wybór.
Trzymam 🤞
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Renatka11 jak w Świnoujściu dostaniesz sanatorium Trzygłów, to radził bym brać.
Jest to kameralny obiekt na 45 osób i pokoje jedynki i dwójki.. Na zabiegi chodzisz do Zakładu Przyrodoleczniczego RUSAŁKA, który jest usytuowany naprzeciwko Trzygłowa. Na zabiegi zimą chodziłem w dresie, bo tylko trzeba przejść przez ulicę.
Niestety na posiłki chodzi się do Henryka, blisko.
Polecam Ci także sanatorium Henryk w Świnoujściu, które jest najnowszym obiektem sanatoryjnym w Świnoujściu zbudowanym z udziałem środków Unii Europejskiej i jest w nim baza zabiegowa.
Do tych dwóch obiektów sam będę próbował w grudniu zdobyć zwrot.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Renatka 11 a Polańczyk to w jakim terminie? :roll:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Hejka, Renatka, czy ten Lazur to zaraz obok Sanatorium Bałtyk?... Ten budynek remontowali niedawno. Może nie jest najgorszy.... Zdarzało się, że bywałam w odwiedzinach w Trzyglowie, i moje koleżanki , w tym jedna z pociągu, co jechałyśmy razem, one razem były w pokoju trzyosobowym, a koledzy byli w 2+1 , gdzie przedpokój i nawet micro kuchnia była.... Pokoje z białymi mebelkami.....Był tam niedawno też remont.... Są b.duże telewizory TV... Wejście na czipa i można w dowolnym czasie....Natomiast kiedyś była też taka sytuacja, że w Trzygłowie nie przyjmowali zimą i wszyscy co mieli skierowania byli kierowani do innych sanatoriów, ze względu na oszczędności..., a Trzygłow był nieczynny zimą...
Może ten Lazur nie jest aż taki najgorszy...tego też nie wiem... Prawie wszyscy i tak chodzą na zabiegi do Rusałki, jest bliziutko..., nawet i ze Swarożyca czy z Admirała, czy z Henryka...z Adama i Ewy czy z Bałtyku ( jeśli nie mają skierowania szpitalnego- wtedy muszą mieć na miejscu), czy ze Światowidu- cześć na miejscu....To co wiem.....
Życzę szczęśliwego wydzwonienia.... i dobrych telefonów...
Powodzenia.. Serdecznie pozdrawiam 🌹
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

W tym hotelu Lazur chyba po raz pierwszy kwaterują kuracjuszy NFZ, bo do tej pory była tylko Sobótka jako hotel dla kuracjuszy, a teraz widocznie Uzdrowisko Świnoujście S.A. zawarło umowę również z hotelem Lazur.
Tak jest on w sąsiedztwie Bałtyku, ul. Słowackiego 21, ale z tego co widać na ich stronie są pokoje tylko 2,3,4 i studia.
Nic nie piszą o stołówce, ale jest restauracja i nie wiadomo, czy trzeba dochodzić na posiłki do Henryka.
Co do Trzygłowa, to prawda, że są pokoje 3 i studia, ale jest dużo jedynek i nie było problemu z ich rezerwacją telefonicznie.
Trzygłów był zamykany zimą w okresie pandemii, bo był w gotowości jako ewentualne izolatorium przy większej liczbie zachorowań na Covida wśród kuracjuszy
ODPOWIEDZ