Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Psika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sty 2024 11:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Psika »

Witam wszystkich
Raczkuje w temacie sanatorium, ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Czy można załatwić sanatorium że zwrotów telefonicznie? Czy ktoś mógłby mi podać telefon jakiś do nich bezpośredni?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Uściślij o jaki Oddział chodzi, łatwiej będzie komuś Ci pomóc.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bastek »

Psika pisze: 16 sty 2024 11:43 Witam wszystkich
Raczkuje w temacie sanatorium, ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Czy można załatwić sanatorium że zwrotów telefonicznie? Czy ktoś mógłby mi podać telefon jakiś do nich bezpośredni?
Pozdrawiam

Witam . Owszem zawsze Idze , zadzwonić na Główną infolinię z NFZ , i poprosić o połączenie , do danego Oddziału NFZ , do którego się należy . Pozdrawiam .
EwaR
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 16 sty 2024 12:09

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: EwaR »

Ja byłam w sanatorium z NFZ(Poznan) czerwiec-lipiec 2023 i osobiście pobrałam numerek i w odziale rozmawiałam na temat zmiany miejsca pobytu, które mi przydzielono. Napisałam podanie i dołączyłam dokumentację lekarską z której wynika, że nie mogę odbyć tak dalekiej podróży. Przydzielił mi Pan urzędnik bliżej sanatorium i ze zwrotów więc pojechałam też szybciej. Wiem, że można też zanieść podanie do NFZ i zostawić w biurze podawczym. Ja sprobowalam bezpośrednio i pewnie pojechałam chwilę wcześniej.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

Witaj Psika na forum NS. :kwiat:
Z tego co wyczytałam jakiś czas temu na tym właśnie forum, to w dolnośląskim oddziale NFZ chęć wyjazdu ze zwrotów trzeba wyrazić w formie pisemnej i dostarczyć do siedziby NFZ. Telefonicznie się nie da.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Jak widać "co kraj to obyczaj". W mazowieckiem , dzwoni się do skutku , aż ktoś przedstawi nam tzw zwroty w dniu dzisiejszym. Bywa że nie ma ich wcale , albo sypią się jak z rękawa. Jest możliwość wyboru , ale decyzja musi zapaść TU i TERAZ.. Wyjazd niemal natychmiastowy , tzn od 3 do 14 dni. W moim przypadku , mowa o oddziale mazowieckim.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Dzisiaj wyczytałem w necie, że do mojego, czyli NFZ w Łodzi dziennie wpływa ok. 100 zwrotów dziennie skierowań do sanatoriów.
Stwierdzono też, że mało ludzi jest zainteresowanych zwrotami i skierowania przepadają.
Skierowania ze zwrotów są w góry, niziny i nad morze, nawet do Kołobrzegu. W ubiegłym roku o tej porze mieli po 50 zwrotów dziennie, czyli wzrost o 100%.
Zachęcają, żeby dzwonić do NFZ za zwrotem, ale dla tych co mają już 18 miesięcy od powrotu z ostatniego sanatorium.
Sanatoria do wyboru i terminy też. Szkoda, że mogę skorzystać dopiero we wrześniu, ale jest wzmianka, że będą zmiany w skierowaniach od 1 lipca tego roku.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Być może będzie możliwość wyjazdu po upływie nie 18 a 12 miesięcy .
Ktoś o tym , kiedyś wspominał , ale nic więcej nie potrafię powiedzieć .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Gienia też o tym pomyślałem i zaraz bym z tego skorzystał, po 1 lipca.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Gieniu , i to byłoby bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli pokoje w sanatoriach mają stać puste , to lepiej zdjąć ograniczenie i niech potencjalni kuracjusze wyjeżdżają. Korzyść obopólna. Trzymam kciuki , żeby tak się stało .... lipiec byłby mój :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ