Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Podejrzewam , że musisz dzwonić codziennie. W każdym razie , tak jest w mazowieckiem. Nie można "zaklepać" sobie uzdrowiska , tylko dzwonić do skutku , z nadzieją że w końcu trafimy na swój wybór. Powodzenia.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Jeśli to do mnie to: w Dolnośląskim nie można "wydzwonić" bo na żaden numer telefon (kiedyś były 3 teraz 2 martwe a trzeci nikt nie odbiera). Jak byłem osobiście to mi powiedzieli, że trzeba czekać jak coś będzie to zadzwonią. :roll:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Tak Andzrzeju , to było do Ciebie :lol: . Jak widać , w każdym Oddziale , mają inne zasady. Tak jak napisałam , w mazowieckiem , nie ma możliwości rezerwacji zwrotów. Trzeba dzwonić, dzień w dzień , aż trafimy na upragnioną miejscówkę . U Ciebie , faktycznie upłynęło dużo czasu ,pytanie ... czy nie mają żadnego zwrotu do Polańczyka , czy po prostu gdzieś Twoja deklaracja zawieruszyła się ?
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Ewiko!
Ja kontrolnie byłem już w Oddziale ale Pani powiedziała czekać. Zadzwonią jak będzie zwrot, który mnie interesuje. Czekam więc ... Choć teraz nie wykluczam, że wcześniej dostanę w normalnym trybie bo jest duże przyspieszenie i wtedy pojadę by spytać czy mogę nadal czekać na Polańczyk.
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

No cóż , faktycznie nie pozostało nic , tylko ....czekać. Bez względu , czy to będzie normalna kolejka , czy zwrot , z całego serca :serce: , życzę Ci Polańczyka. Wiele lat temu , jeździliśmy tam z całą rodziną (nie do sanatorium) , i właśnie kilka dni temu , mąż oświadczył mi , że teraz CHCE jechać do Polańczyka . I co ja mam z tym zrobić , skoro nie znam tam żadnego sanatorium. Jak jechać , to ze zwrotów . A wówczas , trzeba wiedzieć , które sanatorium wybrać .... i masz babo placek. :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Możesz wybrać sanatorium Solinka w Polańczyku, poczytaj opinię o tym obiekcie na forum. Byłem kilka lat temu i od tej pory nic się nie zmieniła na gorsze, bo czytam opinię na bieżąco.
Zwrotu się nie rezerwuje, tylko trzeba sobie go wydzwonić i to uporczywie nawet przez dwa lub więcej tygodni dzwonić codziennie.
W żadnym NFZ o zwrocie nie powiadamiają kuracjusza, bo ich przepisy na to nie zezwalają.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Zbigniew jakie przepisy? W przepisach nie ma nic na temat zwrotów. Jedynie jest mowa o terminach doręczenia potwierdzonego skierowania po uzgodnieniu ze świadczeniobiorcą (14 i 3 dni). Ja wiem, że w innych Oddziałach NFZ są podane numery telefonów a nawet godziny kiedy można dzwonić w sprawie tzw. zwrotów ale nie we Wrocławiu. Już to osobiście przerobiłem. Trzeba napisać prośbę (wniosek) i czekać aż zadzwonią.
Co do Polańczyka to wszystkie sanatoria mają dobrą opinię ale w tym przypadku chodzi o miejscowość i o to, że Bieszczady...Nie byłem więc chcę sprawdzić czy ten kto raz już tam był chce jechać ponownie.
Pozdrawiam serdecznie i obyśmy faktycznie mogli jeździć do sanatorium tam gdzie mamy ochotę.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

W uzupełnieniu. 12 listopada wysłałem e-mail do DO NFZ z zapytaniem co w mojej sprawie się dzieje. Czy jest kolejka na zwroty też?, itp. Dzisiaj otrzymałem pisemną odpowiedź. Cytuję "...Szanowny Panie niestety pula zwrotów skierowań jest ograniczona dlatego Pana podanie nadal oczekuje w kolejce na realizację. O dostępności miejsc z puli zwrotów zostanie Pan poinformowany telefonicznie przez pracownika Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego ..." :roll:
Czekam więc ... :o
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Ponieważ jeżdżę do sanatorium tylko ze zwrotów często dzwonię do swojego oddziału i pani odbierająca telefony odpowiedziała mi, że mają wewnętrzne przepisy wg. których ona sama nie może zadzwonić do przyszłego kuracjusza, tylko ja sam muszę dzwonić aż do skutku. Może zarezerwować sanatorium, ale tylko, żeby się zastanowić i oddzwonić w ciągu pół godziny, gdy zdecyduje się na ten zwrot.
To tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

U nas tez trzeba dzwonić samemu ... nawet 2 razy dziennie :)... wydaje mi się Andrzeju , że w takiej sytuacji , u Was trudniej o zwrot .
ODPOWIEDZ