Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ZbigniewMax »

Doprecyzujmy.zrozumiałem że osoba ma już skierowanie w ręku i chce zrezygnowac.jeżeli zwróci bez uzasadnienia, to po prostu, może złożyć nowy wniosek,ale kiedy to nie wiem,wg mnie za 18 miesięcy, bo wszystko przepada.Jezeli natomiast uzasadni np że zachorowała, że jakiś przypadek losowy,ale konkretny że np musi w tym czasie zaopiekować się mamą, dzieckiem,jako opiekun,ale też papiery że ten ktoś wymaga opieki jako osoba np niepełnosprawna a wyjeżdżający jest opiekunem. Wtedy po.ponownym rozpatrzeniu lekarz NFZ przesuwa na koniec kolejki np 14 miesięcy, i wtedy znów można atakować zwroty w ciągu tego okresu. Sorry za błędy, ale nie.jestem aż tak.dobry w tym temacie,wypowiadam się na podstawie tego co wiem. Po to jest forum,może ktoś fachowo wyjaśni temat.Najlepiej to idź do NFZ i spytaj, że chcesz zwrócić skierowanie i co masz zrobić aby nie przepadł wyjazd.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Doprecyzujmy :lol: znajomi (o których mowa) dostali już przydział. Nigdy wcześniej w sanatorium nie byli. Termin przydziału , zbiega się terminem powiększenia rodziny u córki . Naturalnym jest , że jako dziadkowie , chcą pomóc przy starszych dzieciach. Według mnie , jest to konkretny powód. Jak to wygląda ze strony NFZ tu .... nie wiem. Pytanie ... czy jeśli po rezygnacji z przydziału , jak już dostaną nowe skierowanie , i otrzymaniu nowych numerów , będą mogli od razu starać się o zwroty ??? Pozdrawiam.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bastek »

Witajcie serdeczne . Jeżeli dana osoba , posiada już skierowanie w ręku . Ale pod warunkiem , ze to jest jego pierwsze skierowanie . Owszem może udać się , do Punktu z NFZ u siebie w Mieście . I tam napisać pismo , o sprawie rezygnacji i podać , np. jaki to powód . I poczeka ok. 2 lub 3 miesiące , i może ponowie składać wniosek do Sanatorium. Po zarejestrowaniu go , i nadaniu numerka w kolejce , Może już wydzwaniać po zwroty . Tylko ze taki wyjazd z zwrotów może być , w ciągu 2 do 4 dni . Musi być na to już przygotowany do podróży . Pozdrawiam Serdecznie .
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ZbigniewMax »

Tak,jezeli będzie od nowa w kolejce,wszystko pytaj w punkcie NFZ, lub telefonicznie.Narodziny wnuka nie są argumentem, ale kombinuj :)
P.s otrzymać zwrot można dwa,trzy tygodnie przed wyjazdem,zależy od województwa :)
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ZbigniewMax »

Rezygnacje uzasadnione
1
zaistnienia sytuacji losowej, takiej jak śmierć lub poważna choroba członka bliskiej rodziny,
2
konieczności sprawowania opieki nad obłożnie chorym członkiem rodziny,
3
w przypadku zachorowania lub pobytu w szpitalu samej osoby skierowanej.
4
jeżeli w danym terminie nie ma możliwości otrzymania urlopu.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

"Narodziny wnuka nie są argumentem, ale kombinuj "


Zbyszku , coś sugerujesz .... bo nie bardzo rozumiem ?
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ZbigniewMax »

Nic nie sugeruje, mogą uznać, albo nie,jak dla mnie słaby argument,kombinuj w tym sensie,że wymyslcie coś, oby było dobrze :) dzwonić, chodzić i pytać w NFZ, tam też pracują ludzie,powinni doradzić co zrobić aby było ok.Powodzenia! :)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2023 17:25 przez ZbigniewMax, łącznie zmieniany 1 raz.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Znam mazowiecki fundusz i wiem, że tutaj bez bardzo mocnych dokumentów nie uznają zwrotu skierowania, wyrzucą po prostu z kolejki.
Generalnie poza wymienionym prze Maxa niczego nie uznają. Dodam, że brak urlopu w naszym oddziale nie był żadnym uzasadnieniem rezygnacji. Nie sądzę, by się coś zmieniło, a wręcz bardziej zaostrzyli bo ludzie nagminnie rezygnują z przydziałów. Dziwne tylko, że nie ma rezygnacji z Kołobrzegu, Buska...
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Dzięki Felice. Znajomi , postanowili zrezygnować z kolejki. Jak poukładają swoje sprawy rodzinne , wystąpią z nowym wnioskiem . Zapewne , dopiero po Nowym Roku .... no cóż ...ŻYCIE. Tak czy inaczej , będą dzwonić do NFZ tu , po więcej informacji , związanymi z ponownym skierowaniem.
ODPOWIEDZ