Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Kiedy pracowaliśmy zwroty dla nas były niedostępne właśnie z powodu urlopów itd. Teraz korzystamy. Wydzwoniliśmy zwrot na 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.
Bogutka
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Peggy »

😸Hejka Staff, odpowiadam na Twoje pytanie, dzisiaj 14.08.24 w mazowieckim NFZ reumatologia miałam nr coś niewiele ponad 25000, składałam w połowie stycznia 2024, nie mam żadnej karencji, więc mogłabym jechać kiedy chcę, ale... otóż 8.03.24 dostałam z ZUS sanatorium do Wieńca -Zdroju od 7.05.24 r. Natomiast będę dzwoniła po jakiś zwrot tak jak mi radziła Felice po koniec lipca lub w sierpniu. O ile do tego czasu NFZ nie dokona zsyłki.... Wtedy już żadnego zwrotu mi nie dadzą. Jak tu wyczuć ten moment 😻Niektórzy pisali, że przydziały dostali z ogromnym wyprzedzeniem wręcz prawie 5 miesięcznym. Jak mi przyślą w czerwcu, że na listopad to...🙀😾👿😭
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Peggy »

😹😹😹oczywiście 14.03.2024 powinno być 😹😹😹
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Peggy w czerwcu Ci nie przyślą, bo jesień zaczną dzielić właśnie od lipca. Musisz wstrzelić się jakoś. Zgodnie z czasem oczekiwania wypada październik, to jeszcze nie tragedia.
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Peggy »

😸Felice, policzyłam sobie na palcach 😿 Od połowy stycznia 10 miesięcy wypada w połowie listopada, jestem tym przerażona, składam 1 raz z NFZ od 15 lat i własny urlop mam spędzić w listopadzie. Bardzo źle znoszę czas od listopada do marca. Za wszelką cenę chciałabym pojechać wcześniej ze zwrotów. Jak chcę jechać na początku września to mam dzwonić około 15.08., a do tego czasu już mogą mi coś przesłać 😿 Chyba w tej sytuacji wyluzuję i nie ma co się tym stresować. Jak to mówią, co zrobisz, jak nic nie zrobisz😻
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: staff »

No i fajnie że odpowiedziałaś Peggy, dzięki za info.
Ale Ty że aż tak masz robujałe te swoje tegoroczne wyjazdy, sanatoryjne.. w maju z ZUS, później standardowy, co potrzebny urlop właśnie. NFZ czyni Cię szczęściarą.
O ile -jak piszesz- uda Ci się trafić odpowiednio z tym drugim rzutem. Warto próbować, jak najbardziej. Pochwalam.
U mnie -w małopolskim, reumatologia, na dziś-teraz (NFZ już po pracy, i piątek) mam nr 13.973. Od trzech tygodni, gdy umieścili mnie na liście oczekujących ubyło 1.985 numerów.
Całkiem nieźle uważam. I jestem baardzo ciekawy jak to będzie dalej szło. ;) :)
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Peggy »

😽Z ZUS mam inne schorzenie, a z NFZ reumatologia. To ostatnie objawiło mi się rok temu i naprawdę nie cieszy mnie to. Człowiek jak już musi, to dopiero pomyśli o sobie
marta_56
Posty: 2
Na forum od: 19 mar 2024 14:33

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: marta_56 »

Dzień dobry, w jaki sposób w Dolnośląskim skontaktować się z wydziałem NFZ ds senatoriów? na miejscu pozamykani są jak w fortecy, telefon to tylko infolinia. Jak się dodzwonić na zwroty?
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Nie można pytać o zwroty telefonicznie. Trzeba osobiście pojechać na ul. Romualda Traugutta 55 - sala obsługi klientów i złożyć pisemny wniosek (prośbę). :lol:
ODPOWIEDZ