Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Ja jestem zdania, że taka jedna duża centralna baza zabiegowa i satelickie ośrodki, w których mamy tylko noclegi i ewentualnie wyżywienie, to nie jest szczęśliwe rozwiązanie. Przerabiałem to zimą w Świnoujściu, mogę powiedzieć niestety. Do dziś wspominam te wyścigi z czasem żeby zdążyć na śniadanie po ciepłej kąpieli solankowej 😟. Albo to oczekiwanie na numerek w szatni w Rusałce, bo przecież na bazę zabiegową w kurtce, czapce i zimowych butach nie wejdziemy 🤔.
Może Zbyszek mógł przebiec w dresie te parę metrów, ale już ja ze Złotego Kłosa nie bardzo.
Jeśli miałbym wybór, to tak żeby wszystko dało się ogarnąć w klapkach, dresiku i ew. szlafroku.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Kaziu faktycznie jest to trochę uciążliwe, a ja jeszcze na każdy posiłek musiałem chodzić do Światowida na stołówkę.
Był to listopad i było dość zimno, jak to zazwyczaj o tej porze roku.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

andrzejm1954 pisze: 25 paź 2022 18:59 Renatka 11 a Polańczyk to w jakim terminie? :roll:
Witam. Nie znam terminów, bo nie byłam zainteresowana takimi ,,zwrotami", ale na pewno po 3 listopada, bo o taki termin pytałam.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

Kochani :serce: Witam ponownie i bardzo dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat: za podpowiedzi, chociaż ja wiem do jakiego sanatorium możemy jechać. Są to zwroty i w listopadzie, więc nie dla nas dochodzenie na zabiegi, czy posiłki. Chcielibyśmy nad morze, bo najlepszy dojazd pociągiem, ale weźmiemy także Kotlinę Kłodzką, czy Ciechocinek, a ostatecznie poczekamy do wiosny :lol: .
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

Dzisiaj wydzwoniłam i wzięłam zwrot dla mnie i męża do Kołobrzegu sanatoruium Mewa, no i na sto procent nie jestem pewna czy dobrze, bo różne są opinie. Wiem, że jest to kompleks budynków, więc nie wiadomo w którym budynku i jaki pokój dostaniemy. Zdecydowaliśmy się, bo od dawna marzyliśmy o Kołobrzegu. Ja nigdy nie byłam, a mąż zaliczył tam służbę wojskową, więc zapragnął powrócić do lat młodości. Mamy bezpośredni pociąg z Ciechanowa, więc podróż nie powinna nas zmęczyć. Informacji o Mewie można poczytać na forum, ale może jeszcze ktoś doda aktualne informacje, za które pięknie dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Witam Renatka, gratuluję, i proszę tylko cieszyć się i nie martwić. Perła Bałtyku( co byłam 2x) to ten sam zarząd co i Mewa, nawet posiłki mieliśmy te same, tu i tam...hi... Proszę ewentualnie zadzwonić i pytać czy jest możliwa rezerwacja dla Was, dla małżeństwa pokoju 2 osobowego i od strony południowej czy zachodniej, nie od północnej( chodzi o cieplejszy pokój).... Od północnej są od strony promenady...
Nie byłam tam, może inni doradzą, ale jest ok. Raz wpadłam do koleżanki, miała pokój duży, 2 osobowy, kwadratowy i z bardzo dużą łazienkę dla niepełnosprawnych, i okna od wewnątrz....od jakby patio...
Serdecznie pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Renatko , jeśli chcecie być zakwaterowani w jednym pokoju , to zadzwoń i zgłoś taki fakt .

Czy dobrze zrobiłaś ? .. trudno powiedzieć .. wszak prawdą jest co piszesz , to Wy wiecie do jakiego sanatorium możecie jechać ..... ja tez rok temu byłam ze zwrotu w Mewie 2 i byłam bardzo zadowolona . W tym budynku są jednak tylko trójki i jedynki . Dużo dwójek jest w Mewie 3 i w Mewie 5 ... koleżanka forumowa była w Mewie 3 i bardzo dobre opinie wystawiła .
Jeśli chcesz , aby jak najmniej przechodzić do innego budynku , to w Mewie 5 jest basen i dużo zabiegów , na posiłki jednak dochodzi się do Mewy 1 ... jeśli Mewa 5 , to nie na parterze , strasznie nieprzyjemnie tam pachnie i są maleńkie pokoiki :? ... gdzie by Was nie zakwaterowali , i tak raczej będziecie musieli , czy to na zabiegi , czy stołówkę dochodzić . Odległości między obiektami są bardzo niewielkie .
Będac zakwaterowanym w Mewie 1 i 4 ... stołówka jest na miejscu , a zabiegi , to zależy jakie , dużo jest na miejscu , ale czasami trzeba dochodzić do Mewy 5 .

Mewa moim zdaniem , to o niebo lepszy wybór niż Lazur w Świnoujściu :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Mam podobne zdanie do Gieni i też bym wybrał Mewę w Kołobrzegu, przynajmniej wszędzie blisko. :)
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: renatka11 »

Muzyczka, Gienia, Zbigniew165 :kwiat: :kwiat: :kwiat: bardzo dziękuję za odzew, to są dla mnie bardzo ważne informacje. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie odnośnie zakwaterowania, bo na skierowaniu jest adres Kołobrzeg Mewa, ul Piotra Ściegiennego 5/6. Jeśli potraficie to rozszyfrować, to proszę o info :D .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Ściegiennego 5/6 to adres Mewy 1 ..... wydaje mi się , że potrafię to rozszyfrować , ale nie chce wprowadzać Cie w błąd :roll: ... gdy ja byłam rok temu , wszyscy udawali się do Mewy 5 przy ul Rafińskiego , i tam decydowano kto do którego budynku i pokoju :)
ODPOWIEDZ