Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: asia13 »

Dzięki dziewczynki.Tak myślałam,że po otrzymaniu przydziału zwroty niemożliwe,ale mam dalej nadzieję ,że sierpień będzie mój :) Na dziś nr 6600
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: basiat »

Niestety, nauczyciele nie mają żadnych przywilejów - przynajmniej w naszym NFZ. Właśnie musiałam zrezygnować z przydziału kwiecień/maj. Wypadam więc z kolejki, ale mam możliwość ubiegania się o zwroty w terminie dogodnym da mnie. Ale to już duuuuuży znak zapytania, czy się uda????
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

Po otrzymaniu skierowania JEST możliwy wyjazd ze zwrotów. Dwa razy już tak korzystałam.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Chmurka07 »

basiat pisze:Niestety, nauczyciele nie mają żadnych przywilejów - przynajmniej w naszym NFZ. Właśnie musiałam zrezygnować z przydziału kwiecień/maj. Wypadam więc z kolejki, ale mam możliwość ubiegania się o zwroty w terminie dogodnym da mnie. Ale to już duuuuuży znak zapytania, czy się uda????
Basiu a dlaczego mieliby mieć?
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Nie jestem nauczycielem ale wiem, że wyjazd nauczyciela w ciągu roku szkolnego jest kłopotliwy i dla niego (urlop bezpłatny) i mało fajny dla szkoły ... rodzice od razu podnoszą larum, że belfra nie ma. Oczywiście da się przeżyć wszystko .....
Nie trzeba zaraz przywilejów ale odrobina elastyczności, czasami tak niewiele potrzeba .....
Ja tez za każdym razem mam kłopot jak muszę korzystać z wyjazdu w ciągu roku szkolnego ... duży stres i narażam się wszystkim.
Bogutka
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Betina71 »

Chmurka07 pisze:
basiat pisze:Niestety, nauczyciele nie mają żadnych przywilejów - przynajmniej w naszym NFZ. Właśnie musiałam zrezygnować z przydziału kwiecień/maj. Wypadam więc z kolejki, ale mam możliwość ubiegania się o zwroty w terminie dogodnym da mnie. Ale to już duuuuuży znak zapytania, czy się uda????
Basiu a dlaczego mieliby mieć?
....Popieram bo niby dlaczego?
Nauczyciel i tak ma przywilej,że w ciągu roku ma naprawdę sporo wakacji,wolnego itp. więc JESTEM ZA WYJAZDAMI W TRAKCIE WAKACJI :).
Pewnie tym wpisem wielu osobom się narażę ale to moje zdanie w tym temacie.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: basiat »

Mirabella pisze:
asia13 pisze:Podpowiedzcie mi czy jak np dostanę już przydział np na wrzesień to mogę jeszcze w między czasie zapolować na zwrocik na lipiec lub sierpień ?
Sama zapolować nie możesz.
Odsyłając swój przydział musisz udokumentować swoją rezygnację i prosić o zmianę terminu.
W lipcu lub sierpniu mogą ubiegać się o wyjazd nauczyciele.....bo tylko wtedy mają urlopy.

Ja tylko odniosłam się do postu Mirabelli. A Wy mnie źle zrozumieliście..... :( Szkoda
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Basiu nie przejmuj się,w większości każdy interpretuje jak mu wygodniej.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie :serce:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dzia_dek »

Felice pisze:Jak dostaniesz przydział zwroty już nie są możliwe.
Chmurka07 pisze:Po otrzymaniu skierowania JEST możliwy wyjazd ze zwrotów. Dwa razy już tak korzystałam.
Czy można to jakoś rozstrzygnąć bo są to dwa, przeciwstawne sobie posty,
a poruszoną kwestią jest na pewno zainteresowanych tutaj wiele osób.

Mam jeszcze pytanie do Basi w związku z poniższym fragmentem Twojego postu:
basiat pisze:(...)Właśnie musiałam zrezygnować z przydziału kwiecień/maj.
Wypadam więc z kolejki, ale mam możliwość ubiegania się o zwroty w terminie dogodnym da mnie. (...)
Basiu czy możesz to trochę rozwinąć. Jak możliwe jest ubieganie się o zwroty po wypadnięciu z kolejki?
Czy ktoś w NFZ poszedł Tobie "na rękę"? Czy to jest normalna, jakoś określona i dopuszczalna procedura ?
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Niania »

Jednego razu miałam wniosek złożony raz z córką. Co prawda skończyła 18 lat i mogliśmy razem jechać.
Do wniosku w marcu zaraz przy składaniu dołączyłam oświadczenie że córka od pażdziernika rozpoczyna studia i prosiłam o przydział w okresie wolnym od szkoły . Dostaliśmy wrzesień Dąbki . Mieliśmy wspaniałą pogodę ponad 24C.
Więc to wszystko zależy od pani w NFZ.
ODPOWIEDZ