Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Gratuluje Andrzeju :D
... to prawda , marzec a wrzesień w Bieszczadach , to inna bajka :? ... ale super , ze jedziesz tam , gdzie chciałeś :D
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: andrzejm1954 »

Dziękuję :kwiat:
Janina Galas
Posty: 1
Na forum od: 22 wrz 2020 13:48
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Janina Galas »

Bardzo o proszę o przyznani4e mi sanatorium ,ze zwrotów ponieważ jestem po operacji kolana i bardzo bym chciala skorzystać z rehabilitacji wcześnij
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Sz.P. Janino- jeśli Pani już złożyła dokumenty - skierowanie w swoim NFZ gdzie Pani należy, i otrzymała odpowiedź od komisji ballneologicznej że zakwalifikowano Pani podanie o sanatorium z danym numerem, i ile trzeba orientacyjnie czekać, ale jeśli to jest po operacji kolania i Pani miała pobyt w szpitalu więc na pewno turnus rehabilitacyjny poszpitalny, to wtedy oczekiwanie jest krótkie, do pół roku, to Pani może zadzwonić tel. do swojego funduszu i prosić do jakich miejscowości są zwroty i podając swoje dane Pani, PESEL i nr skierowania- może otrzymać skierowanie ze zwrotów, napewno odpowiedzą Pani telefonicznie i itd. .

Oczywiście rozumiem że Pani zależy jak najszybciej na rehabilitacji i to jest bardzo ważne.

Jednak po pobycie w szpitalu i po tej operacji kolana powinni gwarantować Pani jakiś turnus rehabilitacyjny ze szpitala. Wiem, że czeka się... Proszę pytać czy w sekretariacie szpitala czy u lekarza.

Może i inni podadzą Pani inne rozwiązania.

Lub tak jak Pani tutaj napisała proszę napisać podanie takie samo, czy mailowo lub też zwykłą pocztą i wysłać do swojego funduszu.

Nie wiem czy na ten turnus rehabilitacyjny powinien Panią kierować lekarz ze szpitala po operacji, ewentualnie i jego prosić ale też nie wiem co Pani do tej pory złożyła czy załatwiała...

Powodzenia życzę. .

Serdecznie pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Witam wszystkich. Mam pytanie , czy osoba która nie była jeszcze w sanatorium , a zrezygnuje z przydzielonego przez NFZ wyjazdu , będzie mogła ubiegać się o zwroty zaraz po nadaniu nowego numerku. ?
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Jedyny warunek to jeśli od ostatniego leczenia uzdrowiskowego minęło 18 miesięcy. Skoro nie było sanatorium to nie widzę przeciwskazań ani przepisu zabraniającego na stronie nfz
Ostatnio zmieniony 10 lut 2023 13:45 przez Dagna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

ewiko pisze: 10 lut 2023 12:16 Witam wszystkich. Mam pytanie , czy osoba która nie była jeszcze w sanatorium , a zrezygnuje z przydzielonego przez NFZ wyjazdu , będzie mogła ubiegać się o zwroty zaraz po nadaniu nowego numerku. ?
U nas tak , ale kazdy Fundusz ządzi się swoimi prawami ... :) moze zadzwoń do Funduszu i zapytaj :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Dziewczyny , dzięki za odpowiedzi :kwiat: Też tak myślałam , ale wolałam upewnić się , żeby kogoś nie wprowadzić w błąd . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ZbigniewMax »

Żeby zrezygnować i nie być usuniętym,a przesuniętym o 14 miesięcy/wtedy mozna brać w każdej chwili zwrot/ w Krakowie np,trzeba dołączyć przy rezygnacji mocne papiery od lekarza lub życiowe, tak to wygląda, wiem bo korzystałem tzn zwracałem. :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Więc trzeba jeszcze , taką rezygnacje umotywować ? :roll: Hm , a jeśli nie umotywują ? W ich przypadku , motywacją jest narodzenie kolejnej wnuczki , i zajęcie się w tym czasie starszymi wnukami. Nie sądzę aby takie tłumaczenie dla NFZ tu , było satysfakcjonujące. Chyba będzie lepiej jak wezmą od lekarza kolejne skierowanie ....
ODPOWIEDZ