Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Kleinehexe »

Gosiam jesteś the Best :kwiat:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Kleinehexe dzięki :)
Gość

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Gość »

nie jest the best, jest kims kto nie wie o czym pisze, jak jeżdzisz do sanaorium ro rozróżniaj osobo rodzaje wyjazdów, i poza tym dalej nic nie wiesz bo nie ma czegos takiego jak skierowanie do sanatorium. popatrz na ten druk, na ten wzór skierowania. Przetrzyj oczęta swoje i zobacz co tam jest. Chcecie jeździć a nie wiecie na co, na jakiej podstawie. To jest żałosne.
Nie chcce się wam zapoznać z pewnym rozporządzeniem - kiedy, na co, jaki rodzaj itp. przeciwwskazania ale i wskazania, a potem stado bzdur z tych podpowiedzi niektróych wychodzi. Zresztą szkoda pisać, jak komus zależy na zdrowiu to się zapozna z czym trzeba, jak komus chodzi o imprezowanie czy podobne zachowania to zawsze będzie chciał ino - skierowanie na wyjazd sanatoryjny_ i tylle w temacie.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Kleinehexe »

Piter2209, po co te nerwy, to szkodzi zdrowiu, a przecież sam piszesz, że jest ono dla Ciebie ważne. Każdy może się pogubić w przepisach. Czy Ty jesteś nieomylny? Na pewno nie, bo tacy nie istnieją. Dajmy sobie prawo do błędów i nie róbmy zaraz afery. Pochwaliłam Gosiam za jej reakcję, jakże różną od Twojej. Można przecież było zwrócić Forumowiczce uwagę na jej pomyłkę, ale kulturalnie, bez tej pogardliwej nuty.
Bądźmy dla siebie mili, a będzie nam się lepiej żyło.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Piter2209 Nie tylko ja użyłam skrótu myślowego na tym forum. Gdybys czytal uważnie to zauważył byś, że jest wiele tematów w których właśnie użyto takiego samego stwierdzenia jak ja wniosek sanatoryjny zamiast skierowanie na leczenie sanatoryjne. Ciekawa jestem dlaczego tym wszystkim pozostalym osobom nie zwracasz uwagi. Ale...przypuszczam, że nie podoba Ci sie moj awatar :) w takim razie przykro mi że nie trafilam w Twój gust. Niemniej cieszy mnie fakt, że jest wśród nas Ktos taki jak Ty i stoi na straży tego forum i czyta wszystkie przepisy literka po literce. Dzięki Tobie możemy spać spokojnie, że wychwycisz wszystkie nieścisłości i wyprostujesz to co inni mogą spieprzyc. Trzymaj tak dalej. Zycze Ci duzo wytrwalosci w swoich poczynaniach. Pozdrawiam i milej niedzieli życzę
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Gosia nie ma co tłumaczyć się. Tak na marginesie nie popełniłaś żadnego błędu, bo każdy wypełniany dokument z prośbą o coś jest formalnie wnioskiem.😂 Skierowanie do sanatorium wypełniane przez lekarza jest wnioskiem o przyznanie takowego. Językoznawca do tego nie przyczepi się, upierdliwiec może. Wszyscy wiemy o co chodzi, a to najważniejsze . Mleko dnia.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Felice dziekuje. Oczywiscie masz rację. Dodam jeszcze, że gdy w ubieglym roku chcialam złożyć dokumenty na leczenie moja Pani doktor z POZ użyła określenia cyt. "wiosek wystawię od ręki, ale prosze najpierw zrobić badania". Ciekawe jak wówczas zachowalby sie Pan Wszechwiedzący, czy też zrobiłby wykład na temat przepisow i powiedzialby "kobieto co ty wygadujesz" ;) Ale tak to już jest, że gdy chce się zwrocić na siebie uwagę, to sposób zawsze się znajdzie. :lol: Milego niedzielnego popołudnia. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

No to się pogubiłam :o
Jaki dokument trzeba złożyć , aby jechać podreperować zdrowie , a jaki aby imprezować :?: ;)
Zawsze tak , jak gosiam , prosiłam lekarkę o wypisanie wniosku do sanatorium .... i zdrówko na takim wyjeździe reperowałam i na przyjemności był czas :)

Wymarzonych zwrotów Wszystkim życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Gieniu bo w sanatorium nie tylko wskazana jest rehabilitacja, przyjemności także. Aby wrocić w lepszej formie i z naładowanymi akumulatorami są potrzebne i zabiegi i imprezowanie :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Kleinehexe »

Gieniu, jak dobrze zrozumiałam, to jeżeli złożysz wniosek do NFZ, a skierowanie do ZUS, to będziesz imprezować. ;) :lol:
ODPOWIEDZ