jedynki

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
taka_tam
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 15 maja 2013 14:13

Re: jedynki

Post autor: taka_tam »

Zapomniałam napisac jade z ZUS-u. Postaram sie byc tam na 7-8 rano i może uda sie cos załatwić , Jeżeli nie to tez płakać nie będę :) Dzięki za wszystkie informacje do sierpnia jeszzce kawał czasu. Mam nadzieję, że sie ktoś w póxniejszym czasie odezwie co do transportu chętnie bym sie zabrała z kims partycypując oczywiście w kosztach .
Pozdrowionka Kochani :):)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: jedynki

Post autor: syrenka »

Zus jest kwaterowany w DZ 1 i DZ 3 ...i z tego co pamiętam ,,,były 2 lub 3 ,,,możesz jeszcze załatwić zaświadczenie od lekarza ,,,że musisz mieć jedynkę ze względu na stan zdrowia ,,,,spróbuj ,,,może się uda ,,,
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: jedynki

Post autor: darek »

Byłem wielokrotnie w sanatoriach raz dalem się skusic i wziolem Jedynkę
Coż było to jedyny raz fakt komfort psychiczny sam decydowalem o TV , nieograniczony dostęp do łazienki możliwość przyjęcia -kogos na kawę możliwość nabalaganienia etc

Ale i ta Jedynka miala swe minusy bylem w okresie Końcówki wielkiego Postu , a dodatkowo tzw Tance byly tylko 2 razy w tygodniu towarzystwo natomiast Stricte Brydzowe i nieraz bylo trudno się wkręcic na ..partyjkę pozostale pokoje to same 2
Wydaj mi sie ze optymalnym Sanatoryjnym rozwiązaniem jest 2 ew 3 generalnie wystrzegalbym się 1
a tak na marginesie bylem na turnusie gdy osoba bardzo chora "zeszla" bo byla sama w pokoju gdyby bylo w dwójce moze ktoś by pomógl...
taka_tam
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 15 maja 2013 14:13

Re: jedynki

Post autor: taka_tam »

Dzięki za informacje :) Nie nastawiam się, że będę w jedynce , jadę pierwszy raz i chciałam troche informacji własnie jak to ogólnie jest :) Jak z zabiegami czy jest ich wystarczająco czy dokupić trzeba i w sumie wszystko mnie interesuje , ale nie ma co , pojade i sama zobacze jak jest bedzie śle w 2 to nastepnym razem wezme jedynke i tyle :)Jak czytam inne wypowiedzi to zaskoczona jestem........ kobitki tam tylko chyba na tance jadą :) bo często o tym piszą :):) Dzięki za wszelkie informacje i gorąco pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: jedynki

Post autor: syrenka »

Tańce to jest 7 zabieg bardzo pomocny w leczeniu ,,,Sama zobaczysz ,,, :) Będzie dobrze ,,,najważniejsze zabiegi na miejscu ,,,tylko nie daj sie przekwaterować do Stoczniowca ,,,masakra ,,,ktoś tu już pisał na ten temat ,,,Pozdrawiam ,,,B,,,
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: jedynki

Post autor: zuzazg »

W sanatorium byłam trzykrotnie. Dwa razy w pokoju dwuosobowym : raz trafiłam wspaniale- miła towarzyszka do rozmów i do spacerów. Drugi raz był gorszy, zamieniłam pokój z chrapiącą, gderliwą panią na inny w którym byłam z dużo starszą panią ( przemiłą, sympatyczną). Moje ostatnie sanatorium to z mojego wyboru pokój jednoosobowy. Owszem -TV i łazienka dla siebie, zapraszałam kobitki na kawę , spacery- ale ostatecznie lepiej spędzić ten czas w pokoju z jeszcze jedną albo dwiema towarzyszkami. Tym bardziej że trudno nawiązuję znajomości. Radzę dobrze przemyśleć tę sprawę!
Pozdrawiam ZUZA 8-)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: jedynki

Post autor: syrenka »

Zuza :kwiat: masz racje ,,,ja sama nigdy nie mieszkałam w jedynce ale ,,,przeboje z sublokatorkami też miałam ;) ale znając mnie nigdy bym nie wzięła jedynki ,,,choć nie jeden raz marzyłam o tym w trakcie pobytu ze zwariowaną sublokatorką która sama nie wiedziała czego chce ,,,ale póżniej wyszło co chciała... :shock: resztę można sobie dopowiedzieć ,,,pozdrawiam ,,B,,,
taka_tam
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 15 maja 2013 14:13

Re: jedynki

Post autor: taka_tam »

Kobitki , wdzięczna jestem za wszystkie sugestie :) Na jaką panią trafie to się okaże , ale mam nadzieję, że dobierają osoby odpowiednio do wieku ?. Napiszcie mi jeszcze kochane co tam zabrac za ciuchy? Czy na zabiegi jakis dres jest potrzebny ? Czy w czym tam sie chodzi na zabiegi ? No na basen to wiadomo:)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: jedynki

Post autor: Atina »

Byłam 5 razy w sanatorium ..za pierwszym razem wzięłam na własne życzenie "jedynkę"kolejne pobyty to studio 2+1 w pokoju,później dwójka...i kolejne pobyty to " trójki" I teraz jak tylko mogę wybieram właśnie te ostatnie,ponieważ jest wesoło jak jedna pani nie podpasuje nam to druga jest nam bliższa z temperamentem,sposobem bycia itp. :)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: jedynki

Post autor: syrenka »

Strój sportowy ,,,dres ,,,klapki ,,,ręczniki ,,,chociaż dostajesz jeden średni jeśli dobrze pamiętam ,,,dobre nastawienie i oczywiście ciuch na 7 zabieg ,,,jedziesz w dobrym terminie a Cieplice są w dolinie ,,więc pogoda może być super ,,,i wygodne buty to podstawa jeśli chcesz pochodzić ,,Ja weszłam na Chojnik czarnym szlakiem ,,,sama ,,,ups odczulam to ale było super ,,,
ODPOWIEDZ