wyjazd do sanatorium z ZUSu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

wyjazd do sanatorium z ZUSu

Post autor: sztani »

Witam . jak załatwić wyjazd do Sanatorium w ramach prewencji ZUSu a dokładniej; Zus pomorski ma tylko Dzwirzyno, Sobieszewo,i Stegnę a chciałbym wyjechać w góry jestem z nad morza i mam je na co dzień. Czy potrzebne jest jakieś specjalne pismo do ZUSu od swojego Lekarza. Drugie pytanie to czy po operacji kręgosłupa są jakieś przywileje( krótki czas oczekiwania) aby czybciej dostać się na rehabilitację oczywiście bezpłatną. Dzięki za podpowiedz. Pozdrawiam z gorącego wybrzeża gdańskiego.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: wyjazd do sanatorium z ZUSu

Post autor: syrenka »

Przydział zależy od pań obsługujące dany temat ,,możesz spróbować ...lekarz ci napisze a czy one to uwzględnią ,,,któż to wie ,,,rehabilitacja po operacji ,,,ja mam szlaban ,,,pierwsza rehabilitacja dopiero w połowie lipca ,,,ale to zależy jak się czujesz ,,,i czy ci ona nie zaszkodzi ,,,życzę żeby ci się udało ,,,A zus wiadomo uzdrawia więc na pewno ...rehabilitację dostaniesz jeśli o nią poprosisz ,,,Zadzwoń do pań i podpytaj czy jest możliwość wyjazdu w góry ,,,Ośrodki na pewno jakieś tam mają ,,,
ODPOWIEDZ