POMORSKI NFZ -kolejka itp

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Wera1963
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 28 sty 2020 16:16
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Wera1963 »

Skierowanie złożone VIII 2022 r. Dopisana prośba o Busko Zdrój.
Odpowiedź przybyła w IX, czyli po miesiącu. Przydzielony numer w kolejce 9450 ( może mała różnica+-).
Wczoraj (26 I) nr niecałe 500,
dziś (27 I) na stronie Pomorski NFZ przydział. Turnus od 31 maja. Czyli w pomorskim w tej chwili dają z 4 miesięcznym wyprzedzeniem.
Czas oczekiwania zmalał do 9- 10 miesięcy z przypuszczalnych i zapowiadanych 12 .
Najważniejsze: prośby uwzględniają - jest Busko Zdrój ! Nie wiem, czy wszystkie uwzględniają, ale warto pisać ( z uzasadnieniem).
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 925
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Wera, to super. U mnie lekarz rodzinna powiedziała, że teraz nie można nic pisac odnośnie miejscowości. Teraz już wiem, że można samemu dopiąc prośbę.
Życzę udanego pobytu w Busku. :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Wera
Super termin i uzdrowisko...zapytam jakie sanatorium ma podpisaną umowę z NFZ pomorskim w Busku?
Ja także miałam prośbę o termin, zadzwoniłam pani dopisała...zobaczymy jak będzie
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 238
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

Wera1963 pisze: 27 sty 2023 14:54 Skierowanie złożone VIII 2022 r. Dopisana prośba o Busko Zdrój.
Odpowiedź przybyła w IX, czyli po miesiącu. Przydzielony numer w kolejce 9450 ( może mała różnica+-).
Wczoraj (26 I) nr niecałe 500,
dziś (27 I) na stronie Pomorski NFZ przydział. Turnus od 31 maja. Czyli w pomorskim w tej chwili dają z 4 miesięcznym wyprzedzeniem.
Czas oczekiwania zmalał do 9- 10 miesięcy z przypuszczalnych i zapowiadanych 12 .
Najważniejsze: prośby uwzględniają - jest Busko Zdrój ! Nie wiem, czy wszystkie uwzględniają, ale warto pisać ( z uzasadnieniem).
Teraz ja czekam na przydział,zobaczymy co mi NFZ przydzieli.Nr na koniec tygodnia 1662.
Wera życzę Tobie owocnych zabiegów ,dobrego towarzystwa i miłego pobytu. :kwiat: Jeżeli Ty dostałaś na czerwiec,to ja liczę na lipiec. :D
Wera1963
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 28 sty 2020 16:16
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Wera1963 »

Atina pisze: 28 sty 2023 07:47 ...zapytam jakie sanatorium ma podpisaną umowę z NFZ pomorskim w Busku?
W tej chwili na pewni Marconi. Gdzieś krążyła wieść ( nie potwierdzona), że inne też miały. Czy mają? To ktoś inny musi potwierdzić.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Felice »

Pomorski z nikim nie ma tam podpisanej umowy 😎 , on podpisuje tylko z obiektami na swoim terenie.
Może tylko zapotrzebować z puli ogólnej konkretne ośrodki. Co roku to się zmienia, bo różne są potrzeby, wszak i rodzajów skierowań jest wiele. Może np mieć skierowania tylko na rehabilitację , a na sanatoryjne już nie. Koleżanka z Pomorskiego była w minionym roku na skierowaniu sanatoryjnym 21 dni we Włókniarzu. Może nic w tym roku nie zmieniło się.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Wera ma przydział na czerwiec Asik Ty może lipiec w takim razie dla mnie przypada sierpień :? Niestety nie pojadę...będę na porodówce 😉
Mam nadzieję że w naszym funduszu pracują dobrzy ludzie i ...zrozumieją :serce:
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 238
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

Zobaczymy jak będzie,nie ma się co martwić na zapas. :serce: Atinko może zdecydujesz się na zwroty,wtedy możesz wybrać sobie termin,tylko że czasem bardzo szybko jest wyjazd.A ja już oswajam się
z myślą, że może to być lipiec,chyba to nawet lepiej,bo zapomniałam,że mąż ma termin u lekarza na maj,a czeka na wizytę od dwóch lat,więc szkoda by było rezygnować,więc u mnie odpada maj i czerwiec 8-)
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 238
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

Blisko,coraz bliżej :D :o 1276
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

3496 mój numerek ;)
Asik powiedziałabym, że lada dzień po niedzieli :lol: przydział masz 8-)
ODPOWIEDZ