POMORSKI NFZ -kolejka itp

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Atina pisze: 02 lis 2022 20:27 Nadal cisza, czekam na odpowiedź z NFZ :roll:
Przeczytałam że już na luty wysyłają skierowania...
O proszę. Dla mnie korzystniej. Niech rozdają innym, a mi przydzielą na kwiecień / maj :lol: :lol:
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Asik_ pisze: 02 lis 2022 20:38 Witam,
Ja też nadal czekam,a jutro mija już 8 tydzień od wysłania wniosków.NFZ na mojego e-maila z zapytaniem dlaczego tak długo, odpowiada,że mam być cierpliwa, a numerku na e-maila mi nie prześlą,bo RODO :o Więc czekam, tylko że coraz mniej cierpienie, chyba wyrobię już zamek w skrzynce na listy od codziennego jej otwierania :lol:
Pozdrawiam wszystkich
Asia
Z tym RODO powariowali. Lekarze i tak często wyczytują po nazwisku :lol:
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 245
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

RODO to zawsze doskonała wymówka.Zastanawiam się jak uzyskać od nich numer,jeżeli faktycznie list zaginął w drodze,do Gdańska mam przeszło 40 km,więc dzień urlopu w pracy nieunikniony,bo musiałabym jechać autobusem.Jeszcze poczekam z tydzień,bo coś podejrzewam, że o nas zapomnieli,bo dwa tygodnie temu,na maila odpisali,że list wyjdzie w "tym tygodniu",a tydzień temu znowu to samo,że w "tym tygodniu',tylko tym razem że wyszedł :roll:
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Tak to z nimi jest. Niech wyślą jeszcze raz. Co to za problem wydrukowac i wysłac.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11605
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Dzień dobry :)
Moja znajoma złożyła 2 września wniosek i dziś dostała odpowiedź, ponad 10tys ...czas oczekiwania 12 miesiecy reumatologia
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Dzisiaj mam 3840. Na infolinii nic nie wiedzą. Na telefon do zwrotów nie można się dodzwonić. Albo zajęte, albo nikt nie odbiera słuchawki. Chciałam się spytać jaki miesiąc jest teraz przydzielany. 🙈😂
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 245
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

No i mam numerek:10472 na dzień dzisiejszy. Czas oczekiwania ok 12 miesięcy.Listu jeszcze nie dostałam,ale dodzwoniłam się do NFZ i bardzo miła pani zdecydowała się podać mi numer skierowania telefonicznie,pewnie miała już dość moich dopytywań :lol: :D .Z tego co zrozumiałam list z decyzją wyszedł dopiero w zeszłym tygodniu,więc pewnie jeszcze dostanę.W przeglądarce nie ma ani daty rozpatrzenia wniosku,ani profilu,tylko określenie:LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH. Trochę mnie to dziwi,Barbaro Ty też tak masz ?.Jeszcze aby się trochę wytłumaczyć co do mojej niecierpliwości :lol: to ostatnią decyzję w 2020 roku dostałam po 2 tygodniach od wysłania.
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: darek »

Asik_ pisze: 02 lis 2022 22:23 RODO to zawsze doskonała wymówka.Zastanawiam się jak uzyskać od nich numer,jeżeli faktycznie list zaginął w drodze,do Gdańska mam przeszło 40 km,więc dzień urlopu w pracy nieunikniony,bo musiałabym jechać autobusem.Jeszcze poczekam z tydzień,bo coś podejrzewam, że o nas zapomnieli,bo dwa tygodnie temu,na maila odpisali,że list wyjdzie w "tym tygodniu",a tydzień temu znowu to samo,że w "tym tygodniu',tylko tym razem że wyszedł :roll:
a może zweryfikować co z WNIOSKIEM poprzez swoje IKP ?
75% ludków je posiada
W zakładce skierowania powinna pojawić się Informacja i na tej podstawie można NĘKAĆ NFZ
Wszak NFZ podaje informację ,że do 30 dni od Daty wpływu MUSI BYĆ DECYZJA
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 245
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Asik_ »

Darku, na IKP,które oczywiście mam, jest tylko data wpływu do NFZ 12.09.2022 i informacja :SKIEROWANIE OCZEKUJĄCE NA WYZNACZENIE MIEJSCA I TERMINU LECZENIA.Ale jak pisałam wyżej sprawa numeru jest już zakończona :P-udało się wyprosić.
Pozdrawiam
Asik
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: BarbaraG »

Asik_ pisze: 03 lis 2022 17:25 No i mam numerek:10472 na dzień dzisiejszy. Czas oczekiwania ok 12 miesięcy.Listu jeszcze nie dostałam,ale dodzwoniłam się do NFZ i bardzo miła pani zdecydowała się podać mi numer skierowania telefonicznie,pewnie miała już dość moich dopytywań :lol: :D .Z tego co zrozumiałam list z decyzją wyszedł dopiero w zeszłym tygodniu,więc pewnie jeszcze dostanę.W przeglądarce nie ma ani daty rozpatrzenia wniosku,ani profilu,tylko określenie:LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH. Trochę mnie to dziwi,Barbaro Ty też tak masz ?.Jeszcze aby się trochę wytłumaczyć co do mojej niecierpliwości :lol: to ostatnią decyzję w 2020 roku dostałam po 2 tygodniach od wysłania.
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Mam tak w przeglądarce:
Co się dzieje z moim skierowaniem:
skierowanie oczekuje w kolejce, na wyznaczenie miejsca i terminu leczenia
Dane ogólne
Data wystawienia przez lekarza: 2022-05-23
Data wpływu do oddziału NFZ: 2022-05-26
Oddział NFZ POMORSKI
Ocena lekarza specjalisty zatrudnionego w NFZ
Zakres leczenia: UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH
Kolejka
Numer w kolejce: 3640
Przybliżony czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe (w miesiącach) od daty wpływu skierowania do oddziału 12
UWAGA! Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia.

W przeglądarce sprawdź sanatorium mam " Szacowany czas wyznaczenia miejsca i terminu leczenia : Grudzień 2022

Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ