POMORSKI NFZ -kolejka itp

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: kamila »

Witam!
Jestem ciekawa czy ktoś z pomorskiego oddziału wyjeżdża" na dniach" do sanatorium , przy jakim numerze dostał informacje na stronie i ogólnie ile mies. czekał ?
Ja już mam nr ok. 4 tys. i zastanawiam się kiedy mi ten wyjazd wypadnie ?
Cos mi sie zdaje ,że Zuzag składała wniosek niedużo wcześniej ode mnie ....
ZUZAG jesteś ? :)
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: zuzazg »

Oczywiście, że jestem i jeszcze czekam. Obecny mój numer to 1150 neurologia. W zeszłym tygodniu byłam na zaległym urlopie i spadło zaledwie 480 numerków ( przez ten jeden tydzień- bo im bliżej tym wolniej przesuwa się kolejka). Ciekawe czy tym razem dobrze ,,trafię "z terminem i miejscem pobytu. Pozdrawiam Ciebie Kamilo i innych oczekujących. :kwiat:
Zuzazg
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: halynka71 »

Ja jestem z pomorskiego NFZ .
Wniosek złożyłam w połowie maja 2012 roku,dostałam odpowiedź,że czeka się 13-15 miesięcy (czyli sam środek lata wg moich obliczeń).Zaczynałam od numerka ponad 18.000(neurologia). Pod koniec maja 2013 roku zamiast numerka w kolejce ujrzałam długo wyczekiwany termin i miejsce,ale myślałam ,że jak już "spadłam" z kolejki to ewentualnie za miesiąc pojadę a tu niespodzianka.Termin na połowę sierpnia :(
Kolejka posuwała się różnie ,raz wolniej ,raz szybciej. Ostatnio nawet 100 osób dziennie.
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: kamila »

Witajcie Dziewczyny , dziękuję za odzew :)
Macie obie profil neurologiczny , ja mam reumatologię , jednak widzę ,że w kolejce nie ma istotnych zmian .
Składałam wniosek w połowie lipca 2012 i napisano ,że też się czeka 13-15 mies. , z tym ,że ja ciągle mam nadzieję na to 13 mies. :D . Widzę jednak ,że nie ma co się łudzić . Przy starcie miałam nr. 20tys z haczykiem..
W tym roku specjalnie juz nie liczę ilosci schodzących numerów , bo poprzednim razem się przeliczyłam . Wtedy też tak było jak mówisz Zuza , czym bliżej, tym wolniejsze schodzenie numerów . A jak dostaniesz przydział , to napisz , dobrze ? :)
Halynko , to u Ciebie wypadł maksymalny czas oczekiwania , dobrze ,że jeszcze załapiesz się w sierpniu .
Mnie pewnie znów czeka przełom pażdziernika i listopada ;)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: zuzazg »

Witaj Kamila! Mój wniosek wpłynął do NFZ w połowie czerwca 2012 r. Mija dokładnie rok a czas oczekiwania jest podobny jak na reumatologii tj. 13-15 miesięcy. Po analizie danych stwierdzam iż większość otrzymuje przydział do sanatorium po14-15miesiącach, rzadko wcześniej. Liczę na wrzesień ewentualnie przełom września i października. Zadzwoniłabym po zwroty ale czerwiec i lipiec mi nie pasuje.
Pozdrawiam ZUZAZG (dzisiaj pod hasłem neurologia zeszło mi tylko 28 numerków). :roll: :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Dziewczyny z pomorskiego...dodam twoje trzy grosze moi znajomi (małżeństwo) wyjechali równo w 15 miesiącu. Jak widać trzeba tak liczyć,teraz czeka moja mama na wyjazd sierpnia /wrzesień tak by wychodziło,napisze jak dostanie skierowanie.Pozdrawiam
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: kamila »

...rzeczywiscie nie ma się co łudzić ...
może podzwonię o zwroty w odpowiednim czasie , chociaż też będę musiała przełożyć sobie niektóre wizyty czy badania .
zresztą z drugiej strony przeraża mnie ewentualne przygotowanie do wyjazdu w ciągu dwóch dni , z jednej strony bardzo bym chciała pojechać jeszcze latem , a z drugiej czuję ,że może zabraknąć mi sił .
A czy wiecie ile musi upłynąć czasu od złożenia wniosku aby móc ubiegać się o zwroty ? u nas w pomorskim oddziale ?
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: zuzazg »

Kamila ! Szczerze mówiąc nie wiem, ale myślę że 18 miesięcy po powrocie z ostatniego sanatorium będzie OK . Myślę że zwroty to dobra sprawa w twoim wypadku; pewnie nie chcesz ponownie jechać w październiku lub listopadzie ( ja bym tak zrobiła ale jak już pisałam czerwiec i lipiec odpada).Spodziewam się przyznania miejsca i terminu pobytu już za 2,3 tygodnie a wyjazdu we wrześniu. Pozdrawiam ZUZAZG :P
kamila
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 16 maja 2011 10:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: kamila »

Masz rację Zuza :) , chyba tak zrobie , jednak muszę zaliczyć kontrolną wizytę u specjalisty 27 czerwca . Jak by mi się udało pojechac w lipcu ,byłoby super . Tylko żeby upałow nie było , bo wtedy też nie czuję się dobrze . Moze jak będę miała siłę , to zbiorę się i zorganizuje ten szybszy wyjazd.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: asia13 »

Kamila dzisiaj bylam w NFZ po zwroty,Wszystko wiem.O zwroty mozesz sie starac po uplywie roku od zlozenia wniosku.Ja zlozylam 28 maja 2012 i od ostatniego pobytu w sanatorium minelo juz 18 miesiecy(to tez wazne) .Proponowano mi Szczawno od 20 czerwca ale ja chce lipiec wiec bede dzwonic po 20 czerwca moze cos bedzie .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ