ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Kasika P
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2023 10:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Kasika P »

Na IKP info nieznany a na stronie NFZ obecnie 658 nr..czekam nadal.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2037
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Do piątku już powinnaś dostać informację gdzie i kiedy pojedziesz.
Kasika P
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2023 10:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Kasika P »

Mam nadzieję,bo musze urlop ustalić
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: pitt53 »

Czas na małe podsumowanie. Złożenie wniosku 5 grudzień 2023r. kwalifikacja 21 grudzień z numerem 45 623 a czas oczekiwania 11 miesięcy. Schorzenia układu moczowego. Obecnie po niemalże 3 miesiącach mam numer 25 197. Ubyła ponad dwadzieścia tysięcy. Mam nadzieję, że nie skieruje mnie NFZ po raz czwarty w okresie zimowym.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2037
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Nie żartuj że 3 razy byłeś w okresie zimowym .Ja byłem 1 jedyny raz w zimie w Szczawnie Zdroju i nigdy więcej w zimie szczególnie TAM. Jeszcze trafiłem w okresie świątecznym masakra .Mi z wyliczeń wychodzi listopad może coś ze zwrotów uda się wcześniej wyrwać.
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: pitt53 »

No nie żartuję. Marzec 2016 - Szczawno Zdrój, styczeń 2020 - Cieplice Zdrój i listopad 2022 - Krynica Zdrój. Nie ma jednak tragedii bo za każdym razem trafiałem na wyśmienite towarzystwo. Myślę, że teraz dostanę skierowanie na październik/listopad może na przełomie czerwca/lipca. Do tego wszystkiego NFZ nie rozpatruje żadnych próśb o przesunięcie terminu, czy też miejsca pobytu, bo dla nich kuracja sanatoryjna trwa cały rok.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2037
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Coś o tej kuracji całorocznej wiem bo próbowałem się wymigać z tego grudnia ale nie było to możliwe jedynie rezygnacja. Szczawno Zdrój to porażka w zimie nie licząc dobrej ekipy no i codziennych wędrówek do Biedry .Ale Cieplice Zdrój czy Krynica Zdrój to tam jest gdzie pochodzić czy nawet na nartach pośmigać w Cieplicach to nawet na termy mogłeś wyskoczyć.
Makadaro
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 07 kwie 2015 16:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Makadaro »

Mnie NFZ chyba lubi bo mogłam przełożyć z listopada na lipiec. Na 2 dni przed wyjazdem mąż trafił do szpitala i zwróciłam skierowania i mam wyjazd w czerwcu. Jeśli chodzi o Szczawno to byłam w czerwcu i nigdy więcej tam nie chciałabym wylądować. To był pierwszy wyjazd sanatoryjny i śmiałam się że NFZ chciał mnie zniechęcić do ponownego wyjazdu.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2037
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

No proszę grono niezadowolonych się powiększyło to nie tylko ja jestem niezadowolony z pobytu zimowego w Szczawnie Zdroju ale i też letniego pobytu można być niezadowolonym :shock:
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 311
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Archibald »

pitt53 pisze: 15 mar 2024 17:04 No nie żartuję. Marzec 2016 - Szczawno Zdrój, styczeń 2020 - Cieplice Zdrój i listopad 2022 - Krynica Zdrój. Nie ma jednak tragedii bo za każdym razem trafiałem na wyśmienite towarzystwo. Myślę, że teraz dostanę skierowanie na październik/listopad może na przełomie czerwca/lipca. Do tego wszystkiego NFZ nie rozpatruje żadnych próśb o przesunięcie terminu, czy też miejsca pobytu, bo dla nich kuracja sanatoryjna trwa cały rok.
seti36 pisze: 15 mar 2024 19:30 Coś o tej kuracji całorocznej wiem bo próbowałem się wymigać z tego grudnia ale nie było to możliwe jedynie rezygnacja. Szczawno Zdrój to porażka w zimie nie licząc dobrej ekipy no i codziennych wędrówek do Biedry .Ale Cieplice Zdrój czy Krynica Zdrój to tam jest gdzie pochodzić czy nawet na nartach pośmigać w Cieplicach to nawet na termy mogłeś wyskoczyć.
Makadaro pisze: 15 mar 2024 19:53 Mnie NFZ chyba lubi bo mogłam przełożyć z listopada na lipiec. Na 2 dni przed wyjazdem mąż trafił do szpitala i zwróciłam skierowania i mam wyjazd w czerwcu. Jeśli chodzi o Szczawno to byłam w czerwcu i nigdy więcej tam nie chciałabym wylądować. To był pierwszy wyjazd sanatoryjny i śmiałam się że NFZ chciał mnie zniechęcić do ponownego wyjazdu.
Może zdradzić w jakich sanatoriach w Szczawnie-Zdroju byliście :?:
ODPOWIEDZ