Fajny film wczoraj widziałem

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24976
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Sloneczko »

krecik pisze:Mask, nie miałem NIGDY w ręku szmatławca o tytule "Fakty". A jeśli chodzi o moją troszeczkę uszczypliwą (za co Słoneczko przepraszam :kwiat: ) to "Fakty" nie mają nic wspólnego z faktami :lol: :lol: :lol:
Kreciku :kwiat: tu na forum jest kilka osób , na które w żaden sposób nie mogłabym się obrazić, chociaż nie wiem jakbym bardzo chciała :D . I ty jesteś właśnie jedną z tych osób :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Selene »

Faktem jest, że piszecie nie na temat ;) :roll:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24976
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Sloneczko »

Selene pisze:Faktem jest, że piszecie nie na temat ;) :roll:
Tak Selene :kwiat: masz rację :D ale na większości tematów tak jest....nieraz człowieka tak COŚ zafascynuje i podnieci ;) , że aż z tego wszystkiego .........ODLECI :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24976
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Sloneczko »

Ostatniej niedzieli oglądałam film z 1998 roku pt."Purpurowe skrzypce", rezyseria: Francois Girard. Jest to dramat z wątkami kryminalnymi.
Bohaterem filmu są unikatowe skrzypce - dzieło sztuki pod każdym względem, które włoski lutnik Nicolo Bussotti w XVII wieku wykonał w oczekiwaniu na narodziny swojego pierwszego dziecka. Pokryte były oryginalnym, czerwonym lakierem z dodatkiem krwi. Instrument miał niezwykłą barwę i fenomenalne akustyczne możliwości. Przez trzy wieki wędrowały po świecie i zmieniały właścicieli. Dla nich stawał się źródłem inspiracji, obsesji oraz przyczyną ich niepowodzeń, nieszczęścia i śmierci. Jeżeli ktoś lubi ten gatunek filmu to polecam.
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: julinka601 »

Byłam na filmie "Papusza". Poetycki,czarno biały film robiony obrazami.Film o cygańskiej poetce, wyobcowanej wśród swoich , pokazuje życie Cyganów ich specyficzne prawa i problemy.Jest w nim sporo zadumy,skłania do refleksji,otwiera na inność,odmienność . Doskonała rola Jowity Budnik.Polecam gorąco.
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Może nie wczoraj ale dzisiaj ;) Porządkując co nieco wpadła mi w ręce płyta z filmem ,,Wichrowe wzgórza,, w obsadzie Ralph Fiennes : Heathcliff ,Juliette Binoche: Cathy i ta cudowna muzyka Ryuichi Sakamoto.No i po sprzątaniu :!: :lol: :lol: Wsiąkłam :lol: :lol: Te mroczne a jakże piękne krajobrazy i scenografia :!: dają prawdziwie angielski i gotycki klimat. Prawdziwe uczucia, emocje, namiętności...uczucia tak nieszczącego bohaterów, że skłonni są do najgorszych czynów.A postać Heathcliffa w wykonaniu Ralpha Fiennesa ,jego charyzma i to spojrzenie :!: :roll: Wzruszający dramat i piękny film.A na koniec musiałam sobie jeszcze posłuchać Kate Bush i jej Wuthering Heights.Cóż posprzątać zawsze mogę jutro :lol: :lol:Polecam :)
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Mask »

Fajny film...dzisiaj widziałem, byłem na filmie "Kapitan Phillips".
Jest to film na faktach. Przenikliwe spojrzenie na sprawę porwania w 2009 roku, amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama, przez grupę somalijskich piratów. Film skupia się na relacji dowodzącego Alabamą kapitana Richarda Phillipsa (Tom Hanks} oraz stojącego na czele szajki piratów Somalijczyka Muse'a, który po przejęciu kontroli nad nieuzbrojonym statkiem bierze załogę jednostki jako zakładników.
Film trzyma w napięciu, akcja jest taka, że trudno usiedzieć w miejscu, liczy się tylko przetrwanie. Pomimo, że wiedziałem jakie będzie zakończenie, to na koniec oczy zaszkliły się.
Polecam!
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Mask »

Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Mask »

Fajny filmik dzisiaj widziałem.
Zazdroszczę chłopakowi tego lotu, tych widoków, coś pięknego :D .
Zobaczcie sami:
http://vimeo.com/80595382#
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24976
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Sloneczko »

Mask pisze:Dorzucę zwiastun filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=JQFMDCfE5To
Witaj Mask :kwiat: obejrzałam go wczoraj, co prawda z napisami ale jednak.....dobry film, również polecam
ODPOWIEDZ