Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Syty głodnego nigdy nie zrozumie. A wypoczynek wszystkim się należy czasami to wystarczy by się usprawnić . Każdy ma inne preferencje. Kiedyś leżałem w klinice z gościem który wylądował z niewydolnością nerek po sanatoryjnym imprezowaniu skończył na dializach :-( ale nadmiar zabiegów szczególnie źle dobranych też może zaszkodzić . Po borowinie krio może powalić każdego.;-)
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: alicja1957 »

GIENIA pisze: 28 gru 2018 18:03
alicja1957 pisze: 28 gru 2018 14:51 Akurat do mojej koleżanki z pokoju fizykoterapeuta mówił/mówiła, "że jak nie szkoda ludziom zabiegów" Myślę, że w tym wypadku chodziło o wycieczki zagraniczne Lwów i Zakopane/Słowacja- wody termalne.
Alicjo ... a co to było za sanatorium :?: ... bo kilka razy już byłam i ZAWSZE długie wycieczki min zagraniczne są w soboty lub niedziele . Jesli w soboty są rozpisane zabiegi jest mozliwoć odebrania ich w piatek lub poniedziałek . Inne , okoliczne wycieczki bywają zazwyczaj po obiedzie , czyli po zabiegach . Jeśli komuś koliduje jeszcze zabieg , odbiera go w godzinach przedpołudniowych ...

Sanatorium , to nie tylko leczenie ciała , ale i ducha :)

Ziemowit Rymanów Zdrój, nie było możliwe, aby odebrać zabiegi. Zabiegi były wykonywane na dwie zmiany, również w soboty. W Zimowicie na jednym turnusie mieszkało 410 osób do tego było sanatorium dziecięce Anna i Staś, 94 osoby. Również z zabiegów dzieci korzystały w Zimowicie.
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: alicja1957 »

Felice pisze: 28 gru 2018 19:56 Dobre sanatorium - cechy taki jest temat postu. Zgodnie z nim napiszę że takie,które współpracuje z biurem podróży i potrafi zorganizować kuracjuszowi wolny czas.😁 dając możliwość zwiedzenia bliższych i nieco dalszych okolic.
Felice, pod tematem "Dobre Sanatorium" rozumiem, że mam mieć dobre zabiegi, odpowiadające mojemu schorzeniu w miarę smaczne wyżywienie, nie takie na jakie trafił nasz turnus. Na drugim planie mogą być wycieczki, które zapoznają nas z okolicami w których przebywamy. Nie zapominaj o tym, że Zimowit, jest Szpitalem Uzdrowiskowym. Zwiedzanie okolic rozumiem, ale też na zwiedzanie za krótki dzień. Ale wyjazdy za granicę Lwów (przejście graniczne w Medyce, kontrola celna), Zakopane i Słowacja - wody termalne, to wszystko pochłania kupę czasu. Jeżeli pielęgniarki, rehabilitanci mają własne zdanie na ten temat, to chyba coś w tym jest prawdy.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: beatricze »

Witam Alicja
Zgadzam się z Tobą, że zabiegi są najważniejsze ale czasem moża pogodzić. W soboty i niedziele jest czas wolny i moża skorzystać z wycieczkek. A to czy warto czy nie to rzecz indywidualna pozdrawiam
alicja1957
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 24 gru 2018 13:58
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: alicja1957 »

beatricze pisze: 29 gru 2018 14:37 Witam Alicja
Zgadzam się z Tobą, że zabiegi są najważniejsze ale czasem moża pogodzić. W soboty i niedziele jest czas wolny i moża skorzystać z wycieczkek. A to czy warto czy nie to rzecz indywidualna pozdrawiam
Nie spotkałam się w sanatorium, aby były wolne soboty, zawsze są zabiegi. Tym bardziej w Zimowicie kiedy zabiegi były na dwie zmiany, a korzystających z zabiegów było ponad 500 osób.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Gelek »

Niedziela jest wolna ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14300
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ANDY12345 »

Raz nam się uda i zabiegi będziemy mieć w kupie a drugi że będą porozrzucane na cały dzień. Także na wycieczkę chcielibyśmy pojechać z daną osobą lub osobami a mają zabiegi. Wiele też zależy od pogody. Będąc w Muszynie w czerwcu pogoda była zmienna że woleliśmy robić wycieczki w ten sam dzień, oczywiście wcześniej planując i nie przez biuro bo pieniądze przepadały jak się nie pojechało. Jak jest możliwość to się wykorzystuje ale na pierwszym miejscu dla mnie są zabiegi. Jesteśmy dorosli i nie narzucajmy innym jak powinny zorganizować czas wolny tylko im podpowiedzieć o możliwościach zwłaszcza jak ma się większy staż sanatoryjny. Pozdrawiam i życzę udanych pobytów an :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: GIENIA »

Moze jeszcze dodam , że czasami moze i warto opuścić np jeden magnetronik , czy krio , a pojechać w miejsce , w które nigdy po powrocie do domu nie pojedziemy :roll: :roll: .. indywidualna decyzja każdego z nas :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: GIENIA »

ANDY12345 pisze: 29 gru 2018 11:20 Nie chcę ich zabijać, przynajmniej na razie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
ufff , ale ulga ;) bo ja też raz opuściłam zabieg , i to nie przez wycieczkę :oops: ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Felice »

Alicja 1957 jeżeli przeczytasz ze zrozumieniem mój post to zauważysz,że pisałam o wolnym czasie,czyli dla myślących tym poza zabiegami.
Wiesz nie raz tylko nieco więcej pisałam jaką wartość stanowią dla mnie zabiegi. Jeżdżę zazwyczaj na rehabilitację w szpitalu gdzie mam5 zabiegów dziennie i daję radę odbyć je wszystkiei i skorzystać również z wyjazdów oferowanych przez lokalne biura lub zorganizowanych samodzielnie....ale rozumiem dla osoby stawiającej jako priorytet posiłki może być trudne zrezygnowanie z nich.My rzadko bywaliśmy na kolacji,woleliśmy moczyć pupy w źródłach termalnych.
W związku z takim a nie innym spojrzeniem na życie czerpię radość z każdej chwili i nie piętrzę trudności tam gdzie ich nie ma.
Nigdy nie spotkałam się,a wyjeżdżam wiele z negatywnym spojrzeniem rehabilitantów i pielęgniarek na temat wycieczek,a wręcz przeciwnie zawsze wykazywali przychylność umożlwiając odbycie zabiegu w innym czasie.
ODPOWIEDZ