Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: Hipokryt »

ewasz pisze: 18 mar 2020 17:37 Czy ja dobrze czytam 🤔, tak ze zrozumieniem 🤔
Hipokryt, jak się nudzisz to umyj okna, będzie więcej korzyści.
Cytat z tego samego tematu - zamiast odpowiedzi dla ewasz-a
Max pisze: moja propozycja jest następująca:osoby robiące sobie wycieczki ad personam/bez względu czy z konkretnym nickiem czy nie/,usuwać z forum! może w ten sposób ,każdy przemyśli co pisze,wprowadzić to od teraz
a dalej:
Max pisze: może propozycja głupia,ale patrząc na historie tego forum,może warto coś wy myśleć drogi Adminie,za dużo wartościowych ludzi zniknęło z forum ze względu właśnie na ataki personalne,forum to stało się po prostu zwykłym forum dla hejterów,itp,myślę tutaj o Na każdy temat
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: ewasz »

Jeśli Hipokrycie uważasz, że Ciebie napadłam, to mnie zgłoś.
Jednocześnie życzę Ci byś jedynie tak był napadany 😊
Pozdrawiam 😊
P.S. jestem kobietą więc może lepiej nazywać mnie ewaszką a nie ewaszem.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: Hipokryt »

Myślę, że cytowane wypowiedzi Max-a są godne uwagi i warte co najmniej przeczytania.
Czyżby Max był wyłącznie niepoprawnym optymistą?
forumowicz

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: forumowicz »

Witam .
Mając na względzie szacunek do założyciela tematu -Ukraina w obliczu wojny , te parę słów napiszę tutaj ,bo wydaje mi się że to odpowiednie miejsce .
Absolutnie nie twierdzę i nawet tego nie oczekuję ,że czytający moje wypowiedzi będą się zawsze ze mną zgadzać i jest to dla mnie jak i pewnie dla większości zrozumiałe .Mogę się mylić w pewnych ocenach danej sytuacji i także mam do tego prawo .
Nie pierwszy raz jesteśmy tutaj na forum świadkami ataków ,kpin i szyderstw . One niestety przez niektórych cały czas są stosowane i mają nawet swoich zwolenników .
Ostatnio jedna z uczestniczek forum wspomniała przykrą sytuacją jakiej doświadczyła ,nie pisząca już z Nami Fionka .
W wielu wypowiedziach można znaleźć żal z powodu braku między forumowiczami fajnych , sympatycznych osób . Mnie osobiście brakuje choćby Eluni , Mary Jo czy jeszcze paru osób . Dlaczego zrezygnowali ?
Może nie widzieli dla siebie miejsca , nie chcieli dzielić się swoimi spostrzeżeniami ,właśnie dlatego by nie być atakowanym i wyszydzanym .
Ja sam także opuszczałem już forum po właśnie takich sytuacjach . Być może należę do osób słabszych psychicznie ,nie godzę się jednak z chamstwem .
Nie raz poruszane tutaj było czy takich atakujących ignorować . W obecnej chwili uważam że samo ignorowanie to za mało .
Trzeba głośno przeciwstawiać się każdemu zachowaniu ,które uderza w drugą osobę . Dla mnie przemilczenie to prawie tak ,jakby teraz dawać przyzwolenie na wschodnią agresję .
Uważam że nawet w takim małym środowisku jak to forum , powinno się zwalczać wszelką agresywną krytykę i poniżanie .
To są moje odczucia i tak jak już wcześniej wspomniałem nie musicie się z nimi zgadzać .
Nie jestem człowiekiem który jest dumny ze wszystkich swoich poczynań , popełniam błędy ,ale staram się je naprawiać stosując się do tych słów - " Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych. "
I nie jest też tak ,że w każdym wypadku pokornie schylam głowę , atakowany potrafię także być nieprzyjemny .
Wszelkie atakowanie zza ekranu monitora to moim zdaniem przejaw tchórzostwa .
Nie pozwólmy aby to forum było celem takich poczynań .
Pozdrawiam wszystkich dla których dobro tego miejsca ma pozytywne znaczenie .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: dani888 »

Witaj Pasjonacie .
Bardzo mądrze piszesz , masz ciekawe spostrzeżenia , popieram Twój post ale co z tego ?
Za chwilę zjawi się grono wzajemnej adoracji i po ptakach .
Przykre to ale niestety , jest tak od jakiegoś czasu (chociaż w archiwach też tak było , poczytałam sobie ) , że do powiedzenia mają tylko coś wybrane osoby .
Nazwałabym je forumową elitą , nie będę wymieniać bo to jest po prostu bez sensu .
Taki człowieczek jak ja nie ma nic do powiedzenia zdaniem niektórych osób , całe szczęście , że nie
wszystkich bo jest kilka osób , które są przychylne i nie dają się zwieść tzw. prowadyrom .
Fakt , to żadne pocieszenie ale dużo mówi o ludziach .
Może to wygląda na wybielanie się ale jest inaczej - lubię mówić prawdę , nie wszystkim to odpowiada i w ten sposób tracę ,,przyjaciół '' .
W każdym bądź razie to jest tylko forum , na szczęście mamy osoby w realu , które nas wspierają i rozumieją i oby tak było .
I tego Ci również życzę i pozdrawiam ciepło :serce: :) .
forumowicz

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: forumowicz »

Witam .
Dani napisałaś - " W każdym bądź razie to jest tylko forum " .
I w zasadzie jest to prawda . Myślę jednak ,że czy to na tym forum ,czy w innym podobnym miejscu są ludzie ,którzy traktują takie miejsca jako swój azyl ,miejsce gdzie chcą się czuć bezpiecznie . Powodów może być wiele ,są ludzie samotni , na swój sposób nieśmiali w normalnych relacjach ,wolą może pozostać w dobrym rozumieniu tego słowa anonimowi .
A nic gorszego niż zetknięcie się z nieprzychylnym traktowaniem . To powód rezygnacji ,zniechęcenia ,często bezsilności z którymi nie każdy umie sobie poradzić . Nie mówię tego tylko jako ktoś ,kto jakby podręcznikowo patrzy na taki problem ,bo sam właśnie zniechęcony rezygnowałem już z uczestnictwa w tym forum .
Ale wiem że są tutaj wartościowi ,życzliwi i sympatyczni ludzie ,dla których dobro i szacunek to coś więcej ,dlatego teraz jestem .
Doskonale rozumiem ,że nie jestem przez część osób tolerowany i lubiany ,bo także są tutaj tacy z którymi nie zamieniłbym słowa ,ale staram się bez widocznego powodu nie atakować ich ,czy drwić z wypowiedzi .
Ale nie mam zamiaru milczeć w ewidentnych przykładach braku szacunku i poniżania drugiej osoby .
Można mieć odmienne zdania na różne tematy i bronić swojego zdania ,ale nie jest to absolutnie prawem do szyderstwa .
Wystarczy czasem powiedzieć - nie zgadzam się z tobą , przepraszam pozostanę przy swoim zdaniu ,nawet jeśli się w nas coś gotuje .
To nie ja mam zawsze rację ,warto czasem o tym pamiętać .
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: ewasz »

Janusz, zgadza się 👌😊
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: jacky6 »


Ileż przepięknych słów wcześniej padło.
Tak - padło ...
I co z nich pozostanie wkrótce ?

:mrgreen: Sometimes it's nice to live your dreams with your feet firmly on the ground ... :ugeek:

wersja polskojęzyczna ...

To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...



:ugeek: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: ewasz »

Jacek, myślę że zostanie to w ludziach, którzy mają dużo empatii, reszta 🤔 no cóż...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Netykieta, czyli o zasadach aktywności w sieci

Post autor: Hipokryt »

ewasz pisze: 21 mar 2022 23:17 Janusz, zgadza się 👌😊
Gdzie tu jest Janusz :?: :shock:
ODPOWIEDZ