Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: forumowicz »

Elunia próbowałam kiedyś surfinie ,petunie wszystkie znikały a inni mieli ,nie wiem na czym polegał bład w pielegnacji ,nawet je skubałam :lol: i tak nici z nich były,raczej usychały
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: Asik »

Elu, na zdjęciach w internecie surfinie wyglądają pięknie - takie ogromne kule kwiatów na balkonach. W ubiegłym roku sąsiadka miała na swoim balkonie surfinie ale daleko im było to tych na zdjęciach.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: eluunia »

Asiu bo surfinie trzeba kupować bardzo malutkie sadzonki ...ja zawsze tak robię i mam piękne [ obrazek zewnętrzny ]..to zdjecie robione w czerwcu ubr
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: Asik »

Elu, wyglądają super :!: Ile powinnam posadzić sadzonek w skrzynce 50 cm. żeby też takie mieć? :D
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: biedroneczka »

Piękny temacik Eluniu :kwiat:
Asik pisze:A mój ogródek mieści się na balkonie :D I ciągle mam z tym problem - balkon (typu loggia) jest od strony południowej więc latem jest tam po prostu "patelnia". Jak do tej pory nie udało mi się utrzymać przez dłuższy czas żadnych kwiatów bo, pomimo obfitego podlewania, słońce je paliło albo rosły takie nieciekawe i rzadkie :( . Kwiaty oczywiście kupowałam u ogrodników, którzy zapewniali, że na pewno wytrzymają. Poradźcie, proszę :kwiat: , co w takim miejscu można posadzić.
Asik, ja też miałam ten problem - balkon na stronę południową, palące słońce i upały "zabijały" moje pelargonie, surfinie i inne kwitnące kwiatki. Postanowiłam więc zmienić rodzaj roślinek i posadziłam w skrzyniach iglaczki :D różnego rodzaju karłowate sosny, jodły, jałowce, modrzewie, cyprysiki.... takie, które nadają się właśnie do skrzyń, wolno rosną i dobrze sobie radzą w takich warunkach. Łączyłam odmiany wysokie z płożącymi a ziemię wokół nich początkowo osłaniałam korą ale później wpadłam na pomysł zastąpienia kory mchem, który pięknie wyglądał i jednocześnie utrzymywał wilgoć w skrzyniach. Oczywiście o takie iglaki trzeba szczególnie dbać jeśli chodzi o nawożenie, ponieważ nie rosną w naturalnych warunkach i nie mają skąd pobierać odżywczych składników. Ale w tej chwili jest mnóstwo środków do nawożenia więc nie miałabyś z tym problemów. Ja swój balkonowy ogródek urządzałam w latach 90-tych, wtedy nie było na rynku takiego dużego wyboru roślin, ale metodą prób i błędów dałam radę. Muszę się nieskromnie pochwalić, że mój balkon posłużył za wzór dla innych sąsiadów :D
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: Asik »

Biedroneczko, kiedyś też miałam iglaki ale coś się z nimi stało i wszystkie padły. Marzy mi się taki kwiecisty balkon więc się nie poddaję i w tym roku znowu spróbuję - może tym razem się uda :D
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: eluunia »

Asik pisze:Elu, wyglądają super :!: Ile powinnam posadzić sadzonek w skrzynce 50 cm. żeby też takie mieć? :D
...Asiu wystarczą 2 małe sadzonki :) i możesz dodać jedną kocankę .. :)
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: Asik »

eluunia pisze:
Asik pisze:Elu, wyglądają super :!: Ile powinnam posadzić sadzonek w skrzynce 50 cm. żeby też takie mieć? :D
...Asiu wystarczą 2 małe sadzonki :) i możesz dodać jedną kocankę .. :)
Może mi się tym razem uda :) Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: biedroneczka »

eluunia pisze:To ja już przyszykowałam miejsce do picia kawusi ...[ obrazek zewnętrzny ]
Ogród Eli..... marzenie, mówię Wam :D :D muszę szybko wyzdrowieć i wtedy kawusia....Elu, nie mogę się doczekać :roll: :roll:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Działki ...Ogródeczki ...Balkoniki ...

Post autor: sztani »

No pięknie ładne ogródki i kwiatki ,ze ho,ho . ja juz posadzilem i czekam na efekt :lol:
ODPOWIEDZ