Śląski NFZ - dziecko 3-6 z opiekunem nad morze

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
ewg
Posty: 4
Na forum od: 23 mar 2014 23:34
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Śląski NFZ - dziecko 3-6 z opiekunem nad morze

Post autor: ewg »

Witam

Miesiąc temu złożyłam wniosek do sanatorium dla córki (3latka). Jeszcze nie dostałam oficjalnej odpowiedzi ani listownie ani w ZIP :? . W związku z tym, mam pytanie do rodziców, którzy wyjeżdżali z małym dzieckiem ze śląskiego NFZ - jaki był czas oczekiwania od złożenia wniosku do wyjazdu/otrzymania skierowania :?:

Jak mąż dzwonił w międzyczasie spytać o czas oczekiwania pani z centrali powiedziała że 2 LATA!! :shock:

Nie wiem już czy śmiać się, czy płakać...
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Śląski NFZ - dziecko 3-6 z opiekunem nad morze

Post autor: administrator »

Proszę się odezwać do NFZ. Z reguły dzieci czekają krótko na przydział 1-2 miesiące. Wyjazd też jest w dość krótkim czasie do kilku miesięcy. Nie sądzę by na Śląsku było inaczej. A Pani mąż raczej dostał informację ogólną o kolejce dla dorosłych, a nie dzieci.
Pozdrawiam
ewg
Posty: 4
Na forum od: 23 mar 2014 23:34
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Śląski NFZ - dziecko 3-6 z opiekunem nad morze

Post autor: ewg »

Odwiedziłam NFZ osobiście. Pani stwierdziła że lekarz balneolog nie widział jeszcze wniosku na oczy. Nie wiadomo kiedy to się stanie (pomimo 1,5 miesiąca zalegania gdzieś na biurku) a więc tym bardziej nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jaki jest orientacyjny czas na wyjazd.

Szkoda tylko, że nikt nie liczy się z osobami pracującymi, które chęć tak długiego urlopu muszą zgłosić najlepiej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem :roll:
ewg
Posty: 4
Na forum od: 23 mar 2014 23:34
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Śląski NFZ - dziecko 3-6 z opiekunem nad morze

Post autor: ewg »

Nie widzę nigdzie opcji edycji posta więc piszę w kolejnym - jest decyzja lekarza i mamy termin ze zwrotu na kwiecień.

Gdyby nie to, czas oczekiwania wyniósłby 6-8 miesięcy.
ODPOWIEDZ