Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

I jeszcze jedno nie twierdzilem ,ze jak ktoś ma mieć taką kartę to musi być widać ,że jest chory
forumowicz

Re: Karta parkingowa

Post autor: forumowicz »

sztani pisze:Kruszynko tam nikt po kim nie widac nie staje na takim miejscu
Sztani nie bylabym tego pewna ,ale jeśli Ty to mówisz :oops: :lol: wierzę :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

Wydaje mi się , że nie nam oceniać, komu karta przysługuje a komu nie , kto jest bardziej niepełnosprawny kto mniej . Być może kiedyś łatwiej taką kartę można było otrzymać ale teraz w myśl aktualnie obowiązujących przepisów tak nie jest. Przecież to lekarz orzeka na podstawie badań i weryfikacji dokumentacji medycznej i decyduje o stopniu naszej niepełnosprawności i oraz czy istnieję przesłanki do nabycia uprawnień wynikającej z ustawy o ruchu drogowym .
Problem Państwa (PR) nie polega na tym , że takich kart wydano za dużo , ale że nie zapewniono ustawowo odpowiedniej ilość miejsc z kopertką .
Teraz ma to się zmienić
Zostanie wprowadzony obowiązek wyznaczania adekwatnej do wielkości parkingu liczby miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością:
- 1 stanowisko – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 6–15;
- 2 stanowiska – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 16–40;
- 3 stanowiska – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 41–100;
- 4% ogólnej liczby stanowisk, jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi więcej niż 100.
może to dużo może okazać się za mało .
Od lipca 2014 r. nie wszystkim niepełnosprawnym ze znacznym i umiarkowanym stopniem karta parkingowa będzie przysługiwać ale tylko tym co w orzeczeniu mają 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

1 lipca rozpoczyna się wymiana kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Wszystkie dotychczas wydane karty parkingowe stracą ważność 30 listopada 2014 r.
Od 1 grudnia na wydzielonych dla niepełnosprawnych miejscach nie będzie można parkować w oparciu o stare karty.

Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, do otrzymania karty parkingowej uprawnione będą tylko osoby niepełnosprawne ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się. Karty nie będą już wydawane bezterminowo.

Nowe karty będą wydawane na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, jednak nie dłużej niż na pięć lat.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Karta parkingowa

Post autor: anusia153 »

postawa prawna : ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2014 r.w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych. (opublikowane w Dz.U.2014.870 z dnia 30 czerwca 2014 r )
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Karta parkingowa

Post autor: bozena180 »

Nowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych

W związku ze zmianami wprowadzonymi Ustawą z dnia 23 października 2013r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013r.,poz.1446) od 1 lipca 2014r. będą obowiązywały nowe zasady wydawania kart parkingowych osobom niepełnosprawnym.

Dotychczas wydane (wszystkie) karty parkingowe stracą swoją ważność z dniem 30 listopada 2014r.

Uprawnienia do karty parkingowej na nowych zasadach (bez konieczności ponownego stawania na komisji ds. orzekania o niepełnosprawności) zachowują jedynie osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności, posiadające w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności jeden z trzech symboli przyczyny niepełnosprawności: 04-O, 05-R lub 10-N oraz zawierające wskazania o spełnieniu przesłanek uprawniających do uzyskania karty parkingowej (pkt. 9 orzeczenia - dotyczy). Osoby te muszą zgłosić się nie wcześniej niż po 1 lipca 2014r. do siedziby Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Warszawie przy ul. Andersa 5, aby wymienić dokument.

Pozostałe osoby (nie wymienione powyżej), które chcą ubiegać się o uprawnienia wynikające z posiadania karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych, będą mogły po 1 lipca 2014r. rozpocząć procedurę ponownego orzekania o stopniu niepełnosprawności, w celu konieczności ustalenia znacznych ograniczeń w możliwości samodzielnego poruszania się.

Jednocześnie informujemy, że nie tracą ważności dotychczas wydane orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, na podstawie których zostały wydane karty parkingowe.



Więcej informacji:
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
ul. Gen. Andersa 5
Tel: +48 22 620 66 25 w godz. 8:00-16:00
www.scon.waw.pl
miejski system kontaktu Warszawa 19115
całodobowy nr tel. 19115, mail, czat, portal samoobsługowy www.warszawa19115.pl



wiem że nie powinno się zamieszczać linków i stron www. ale to jest bardzo ważny komunikat dla wszystkich osób niepełnosprawnych które posiadają karty parkingowe
dlatego Adminie kochany nie usuwaj niczego :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

20 maja 2014 zostałem ponownie "zakwalifikowany " jako ;
NIE ;) PEŁNO ;) SPRYTNY ze Stopniem ZNACZNYM !!
zapewniam ,że w/w stopnia Nie dano mi na piękne oczy 8-)
4 czerwca stopień uprawomocnił się.
Wiedząc ,że od 01 lipca wchodzi nowe rozporządzenie postanowiłem poczekać .

Dziś udałem się do UM Katowice celem wydania stosownego dokumentu( Nowego wg Nowych wytycznych ) i OKAZAŁO się ,że ów dokument obecnie od 01- lipca wydaje MOPS -Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej , czyli znowu wg Pani ,która wydala mi ileś zaświadczeń muszę stanąć prze Komisją i udawać ,że ..jestem niepełno ...sprawny
OKAZAŁO się ,że ORGAN opiniotwórczy zakwalifikował tylko 3 grupy schorzeń Ciekaw jestem ,kto i czy w w/w Komisji byli przedstawiciele wszystkich schorzeń ustalili ,że PRAWO do osławionej Karty mają Osoby z TYLKO TRZEMA grupami schorzeń.
cóż postaram się ZNOWU dać zarobić punktowi ksero Bo musi być cała Historia chorób i STANĄ przed KOMISJĄ.
A za posiedzenie kasa się ..NALEZY :lol:
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: serendipity »

Witam:)
Myślę, że w tym wszystkim chodzi o to, żeby nie było tak, że miejsca dla niepełnosprawnych bezprawnie i bezpłatnie zajmują osoby, które nie powinny tego robić.
Więcej było w gazecie wrocławskiej ok. marca-kwietnia, np. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html, (były też inne, np. studenci prawa w (naprawdę) wypasionych furach parkują niedaleko Rynku i pokazują strażnikom miejskim kartę do bezpłatnego parkowania, niestety, nie umiem teraz odnaleźć).
U Was tak nie było/nie jest?
Znam np. kogoś, kto ma ok. 90-letnią matkę (zdrową, chyba ma to orzeczenie ze względu na wiek, bo lata samolotami po całym świecie), a ten ktoś korzysta z jej karty.
Uważam, że akurat ta 'reforma' może wykluczy takie przypadki nadwykorzystywania?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Karta parkingowa w świetle niepełnosprawności...

Post autor: jacky6 »

Przepisy prawa są po to by je omijać...
Zostaną wprowadzone nowe przepisy to zaistnieją nowe "mijanki"...
Jeżeli jest tak, jak pisze nasz kolega, że obecnie uprawnienia do wydawania kart scedowano do MOPS, to chylę czoło...
I kupuję czekoladę 40% marki brandy czy cuś w tym gatonku i ...
Mam kartę...
Kto sprawdzi i zweryfikuje poprawność działania MOPSu ?
Swego czasu mogłem mieć takową kartę z uwagi na niepełnosprawność mojej małżonki a ona uniosła się honorem i rzekła: "Nie będę się poniżać"...
Skutek był taki, że parkowałem nieraz 500 m od celu.
...
Czy mylę się w cenniku mopsowym ?
Być może...
Pożyjemy, obaczymy...
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: serendipity »

Jacky6, zdrowa czekolada nie może mieć mniej niż 78% kakao;]
"Przepisy prawa są po to by je omijać..." no, zgodzę się:) ale bez przesady, czyli bez ewidentnych nadużyć.
W tym artykule, którego nie da się odnaleźć (ciekawe dlaczego;)), ktoś rzetelnie opisał, jak studenci, podjeżdżają pod budynek (ścisłe centrum Wro), parkują i pokazują reporterce pozwolenia na parkowanie dla niepełnosprawnych (były zdjęcia).
To jakaś akcja była. Szkoda, że nie można znaleźć tego artykułu.
ODPOWIEDZ