NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Halynka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 316
Na forum od: 02 sie 2017 12:58
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Halynka »

Atina pisze: 21 lip 2022 19:17 Halynko
Rzut bertem do morza także blisko pięknego Sopotu 8-) i Trójmiasto w zasięgu :)
Tyle mogę Tobie napisać...
Dzięki za informację :kwiat:
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: maciejt »

Byłem w tym sanatorium trzy lata temu.
To wysoki, 10 piętrowy budynek blisko granicy z Gdańskiem.
Posiada własne miejsca parkingowe, parkowanie płatne, miejsca są numerowane i każdy samochód dostaje swoje miejsce, którego nikt inny nie zajmie.
Baza zabiegowa na parterze i pierwszym piętrze, wszystko na miejscu. Zabiegi ok, bardzo miłe Panie na recepcji. Telewizor dodatkowo płatny, czajnik w pokoju bez opłat. Miałem szczęście i udało się dostać pokój jednoosobowy na dziesiątym piętrze od strony morza. Widok bajka. Na dół schodziłem schodami, na górę gorzej bo widny są dwie i czasem trzeba zaczekać. Stołówka duża, a menu urozmaicone. Jedzenie smaczne, porcje wystarczające. Na mieście nie dojadałem.
Obiekt posiada własne wyjście na deptak przy plaży. Można śmiało spacerować w kierunku Sopotu (do mola z 20 min. szybszego marszu) lub Gdańska aż do ujścia Martwej Wisły (to już 1,5 h w jedną stronę, ja miałem rower).
Sopot posiada Aquapark (honorowane karty fit-profit), ale to spory kawałek i bez roweru to daleko.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie, to na samej granicy Gdańska i Sopotu jest Żabka.
Do Gdańska jeździłem rowerem, trójmiasto ma gęstą sieć ścieżek rowerowych. Można dojść na stację SKM Sopot-Wyścigi lub jechać autobusem.
Generalnie obiekt jest położony w świetnym miejscu, opieka na wysokim poziomie, zabiegi prowadzone solidnie. Tylko jedna rzecz: każdy kuracjusz dostawał w "zestawie obowiązkowym" gimnastykę jako zabieg.
Na terenie obiektu jest coś w rodzaju kawiarni, odbywały się tam jakieś imprezy (nic więcej nie wiem, nie korzystałem i nie wszedłem nawet do środka).
Byłem tam w sierpniu, w ciągu turnusu nie spadła kropla deszczu i było upalnie. Na plażę wychodziłem po kolacji, jedynie przy ujściu Potoku Oliwskiego jest cień. Polecam to miejsce.
Koniecznie wybierzcie się do Katedry Oliwskiej na koncert organowy. Trwa ok 20 min. i jest powtarzany codziennie w określonych godzinach.
O starówce w Gdańsku nie ma co wspominać, to moim zdaniem jedna z najpiękniejszych starówek w Europie. Do dzisiaj zamożność i przepych tego Hanzeatyckiego miasta jest widoczna.
Poniżej widok z mojego pokoju.
Chętnie bym tam wrócił.
Załączniki
DSC_0022.JPG
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Halynko Maciej opisal chyba wszystko. Jedyna zmiana gdy byla moja mama to kawiarenka nieczynna i nie bylo żadnych imprez. No i ze sklepów to mogly tylko korzystac z Żabki. Ale ona byla na kardiologii to nie mogly zbytnio sie oddalac. Katedra i park Oliwski faktycznie wart zwiedzenia. Wiem bo rodzice mieszkają 2 przystanki od Katedry. Posilki byly smaczne. Baza zabiegowa na miejscu. Nie wiem czy w obiekcie jest basen. Co do pokoju wyremontowany i czysty. Personel mily i przykladający się do pracy. Tyle przekazala mi mama.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: maciejt »

Basenu w obiekcie nie ma.
Awatar użytkownika
Halynka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 316
Na forum od: 02 sie 2017 12:58
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Halynka »

Dziękuje Wam ,za wszystkie informacje . :kwiat:
Życzę szybkich i fajnych przydziałów.
Gosiu mam nadzieję ,że Ty jeszcze przed moim wyjazdem dostaniesz przydział na fajną miejscówkę :)
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Halinko mam nadzieję ze bedzie to moj wymarzony Kołobrzeg. Sopotu bym nie chciala jestem w tych okolicach kilka razy w roku. /Rodzice i siostra/ . Teraz takze. Niedawno wróciłam z plaży w Jelitkowie. Ale Tobie Halinko i wsztstkim pozostałym osobom będącym na rehabilitacji w tych okolicach zycze wspanialych zabiegow, mnóstwo wypoczynku i relaksu oraz niezapomnianego pobytu. 🌞🌝
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Krzysztof 30 »

Witajcie
mam takie pytanie ....chciałem złożyć wniosek do sanatorium do ZUS ile się czeka miesięcy na przydział .
Jest krócej czy dłużej jak w NFZ ??
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Maryann »

Krzysztof, jest krócej. Parę tematów niżej masz wątek "sanatorium z ZUS". Myślę ,że tam się wszystkiego dowiesz.
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Bozena321 »

Mam Pytanie :-) czy w łódzkim NFZ od poniedziałku kolejka trochę zwolniła-reumatologia, bo u mnie schodzi od 40-80 numerków dziennie?
Awatar użytkownika
czarka6
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 kwie 2022 20:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: czarka6 »

Zwolniła i to bardzo.
ODPOWIEDZ