NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Krzysztof 30 »

Wyjeżdzam 14.11 do SANATORIUM UZDROWISKOWE BAŁTYK w Kołobrzegu może ktoś też wybiera się w tym terminie ???
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Krzysztof 30 »

Miałem nr 284
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Krzysztof Henryka dzięki. Sanatorium Baltyk w Kolobrzegu jest usytuowane nad sanym morzem. Warunki socjalne są bardzo dobre. Zabiegi są na miejscu. W sanatorium jest tez basen. Osobiście nie mialam tam rehabilitacji ale znajomy mial. Tak się zlozylo ze bylismy w tym samym terminie. On w Kolobrzegu ja w Połczynie i spotkaliśmy sie w Kolovrzegu na baletach. On mial pokój 1osobowy, co prawda bardzo malutki ale wszystko nowe, po remoncie. Z tego co pamietam to chyba w pokojach nie bylo czajnika tylko na korytarzu. Co do zabiegów to stwierdzil ze w innych uzdrowiskach mial ciekawsze. Ale on jest niepelnosprawny wiec moze nie wszystko mu odpowiadalo. Z rego co wiem nie bylo zawijania borowinowego na ktorym ku zalezalo.Jesli masz jakies pytania ...pytaj. Jesli bede wiedziala odpowiem. A poza tym to bardzo ci zazdraszcze tej miejcoweczki. Od lat marzy mi się Kolobrzeg....oj oj zebym tez tak dostala😁 do wyjazdu masz jeszcze troche czasu ale juz zycze fajnego wypoczynku
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: emik »

Czy ktoś z was dostał może ostatnio przydział na pulmonologię? Jak długo czekaliscie? Moja siostra z niepokojem patrzy na tempo spadku numerków.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Emik niestety mam reumatologie z kardiologia wiec nie pomogę. Pozdrawiam
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

Powiedzcie jak to jest i dlaczego z dnia na dzień zamiast malec numerki wzrastają.Kiedys rozumiałam,bo były weryfikację i po tzw powrocie jakby ponownie wpadało się do kolejki.Ale dziś ? Czyżby to miało coś wspólnego ze zwrotami ?
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Slyszalam ze numerki wzrastają ponieważ w kolejke wskakuja osoby poszpitalne. Ile w tym prawdy nie wiem. Tak logicznie myslac gdyby nawet byla taka sytuacja., to bez przeseady takich osob nie bylo by chyba tak duzo. Tez kiedys zamiast "spadac w dół" "szlam w gore".Ale to kilka lat temu bylo. A teraz ? Ktos cos wie?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Felice »

Gosiam osoby na szpitalne leczenie ustawiane są w odrębnych kolejkach.
Musicie sobie uświadomić, że ta „ kolejka” to nie jest jak okonek w sklepie. Jest to czysta statystyka. Jest czas, że wnioski są przydzielane i wtedy numerki zmniejszają się, ale jak wnioski są rejestrowane to automatycznie jest przyrost. Nie warto tym sobie głowy zaprzątać, bo nijak się to ma do przydziałów.
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

pszczolka1959 pisze: 03 lip 2022 21:13 Witam, zaczynałam w ub. roku w maju nr 42000, teraz mam 5900. Orientacyjny termin oczekiwania miał być 31 miesięcy, ale może będzie szybciej?
nfz łódzki . Pozdrawiam oczekujących
Jest już przydział ?
Awatar użytkownika
pszczolka1959
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 mar 2012 22:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: pszczolka1959 »

Tak, dostałam od 2 listopada do Sanatorium nad Parkiem w Wysowej. Miało być czekania 31 miesięcy jest 15 miesięcy. Może ktoś się też tam wybiera?
ODPOWIEDZ