NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?z jakich lat/ miesięcy teraz otrzymują skierowania ?

Post autor: Henryka 1954 »

pszczolka1959 pisze: 03 lip 2022 21:13 Witam, zaczynałam w ub. roku w maju nr 42000, teraz mam 5900. Orientacyjny termin oczekiwania miał być 31 miesięcy, ale może będzie szybciej?
nfz łódzki . Pozdrawiam oczekujących
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Dawno nie bylam na forum. Jak wczesniej pisalam na starcie mialam numer 38574. Czas oczekiwania 24 mce. Dokumenty złożyłam listopad 2021. Wczoraj mialam numer 13540. Wedlug moich wstępnych wyliczen wyjazd nastąpiłyby listopad - grudzien br. Nie pasuja mi te mce wiec łap za telefon i dzwonię do NFZ. Uslyszalam ze w tym roku nie wyjade, ze dopiero w przyszłym roku. Moze marzec kwiecien. Na pewno w pierwszej połowie roku. Wszystko zależy ile NFZ otrzyma w 2023 r. kaski na zakup skierowan. I ze zwykle informuja o wyjezdzie z duzym wyprzedzeniem. Tyle w temacie. Dzis sprawdzam numer i znow sporo w dół. Zaczynam sie niepokoic. Nie moge jechac w tym roku. Czy ktos z Was ma moze jeszcze jakieś info.
Do Krzysztofa30 jaki masz obecnie numer a może juz znasz swoja miejscòweczke. Odezwij sie ...please. Pozdrowionka dla kolejkowiczów...dla tych co już sie regahabilituja także 😊
Awatar użytkownika
czarka6
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 kwie 2022 20:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: czarka6 »

Witam według prognozy powinnam jechać w 2024 r na wiosnę a zostało mi 9500 z 38 tyś
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: violet58 »

W łódzkim NFZ rzeczywiście kuriozalna sytuacja. Mimo sezonu letniego numerki spadają jak szalone, ponad pół tysiąca dziennie - aktualnie 1310, choć pod koniec czerwca było ponad 5000. Jak tak dalej pójdzie to najpóźniej w przyszłym tygodniu powinienem poznać kierunek wyjazdu. Wniosek złożony 19 kwietnia ubiegłego roku, po 14 miesiącach od powrotu z REVITY w Muszynie. Prognozowany czas oczekiwania 31 miesięcy i może tak być licząc oczywiście od powrotu z sanatorium, a nie od daty złożenia wniosku.
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

Przydzielają tak różnie,dziwnie.Otrzymuja osoby z 2020 r, a jednocześnie także z 2021 i to wcale nie ze zwrotów.Odezwala się osoba,która składała w lipcu ub.r i przy numerze 6000 otrzymała skierowanie na wrzesień.I nie wiem czy się cieszyć ( bo szybko) czy smucić ( bo ten rok mi nie pasuje).A na dziś 5124, wniosek z końca 2021. Ale są też z kolei osoby z numerkami poniżej 1000,którym numerek jakby zatrzymał się i czeeeekaja
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Na dzis 11668. Szok co dziennie spada ok. 1000 numerow. Faltycznie przydzielaja nie wiadomo jak komu i kiecy. U mnie z 38 tysiecy zostalo 11668. I jak tu mozna cos sobie zaplanowac i ustawić. Jestem w czarnej dupie bo kompletnie nie wiem jak wszystko poukladac. Zreszta widze ze w lodzkim wiekszosc z nas tak ma.
Henryka a Ty z konca 2021 i masz numer 5124. Ja z listopada 2021 i numer ponad 11 tysiecy. Tez podobnie jak Ty nie pasuje mi wyjazd w tym roku.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Violet Henryka jakie macie schorzenia. U mnie reumatologia z kardiologia. Wiem ze rodzaj schorzenia tez ma znaczenie co do wyjazdu ale zeby az takie bylo pomieszanie z poplataniem. Nie ogarniam tego.
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Krzysztof 30 »

Witajcie macie rację numerki lecą na łeb na szyję po 500 - 600 dziennie U mnie reumatologia z kardiologia
papiery składałem w lutym 2021 z numerkiem 55880
Ale w końcu się doczekałem tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy że przydział dostałem dopiero za 4 miesiące i to na 28 dni.
Nie wiem czy się coś pozmieniało bo zawsze jeździłem na 21 z NFZ
SANATORIUM UZDROWISKOWE BAŁTYK KOŁOBRZEG
poproszę o jakieś wiadomości na temat tego ośrodka
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

gosiam pisze: 14 lip 2022 16:30 Violet Henryka jakie macie schorzenia. U mnie reumatologia z kardiologia. Wiem ze rodzaj schorzenia tez ma znaczenie co do wyjazdu ale zeby az takie bylo pomieszanie z poplataniem. Nie ogarniam tego.
Ja z lipca 2021. Reumatologia.Poprzednio dopisywano mi + kardiologia ( nadciśnienie) ,teraz tylko reumatologia
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

Krzysztof,a z jakim numerkiem przydział ? Czyli przydział na listopad ?
ODPOWIEDZ