NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Przed chwilą sprawdzony numer 1005. 8 listopada "stuknęlo" 12 m-cy. Nadal czekam na przydzial. Reumatologia z kardiologia.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Maryann »

Zaskoczył mnie dziś łódzki NFZ. Dostałam pismo i czas oczekiwania na wyjazd o dziwo 14 miesięcy. Dotąd było 24.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Maryann to fajnie że obecnie na leczenie sanatoryjne nie musimy tak długo czekać. Gdy rok temu skladalam wniosek otrzymalam odpowiedź, że właśnie będę czekała 24 mce. Numer nadany miałam 38578. Teraz minął rok, numer z dzisiaj 1005 a więc myślę, że lada moment będę znała termin i miejsce wyjazdu. A więc mój wyjazd nastąpi zdecydowanie wcześniej niż informował mnie nasz NFZ. Pozdrawiam i życzę milego oczekiwania
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Maryann »

Gosiam, moi rodzice składali wniosek rok temu 21 października. Informacja była że 24 miesiące oczekiwania. Dzisiaj sprawdzałam. Mają nr 210 i 211. Myślę, że wprowadzenie tej rocznej karencji przed złożeniem kolejnego wniosku spowodowało te przyspieszenia :D W sumie i tak na jedno wyjdzie :)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Maryann masz rację. Wcześniej można było zlozyc wniosek niemalże po powrocie z sanatorium. Twoi rodzice składali wniosek 21 października i mają już bardzo niski numerek, wiec pewnie w tym tygodniu będą znali termin wyjazdu :). Chyba już po nowym roku. Pochwal się jak dostaną przydzial. Ja skladalam 8 listopada. Chwilę temu sprawdzilam i mam numer 847. :o Ale pewnie do końca dnia coś jeszcze spadnie. Może pod koniec listopada moja ciekawość zostanie zaspokojona i dowiem się kiedy wyjeżdżam. ;) Nie wiem od czego zależy przydzial. Jedni otrzymują info o terminie wyjazdu mając numerek ponad 2000 lub 3000 a inni 80. Przypuszczam ze decyduje o tym rodzaj schorzenia.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Maryann »

Pewnie masz rację, że w tym tygodniu dostaną skierowanie. Dzisiaj nr 181. Też nie rozumiem jak to działa. Ostatnio dostałam skierowanie przy numerze ponad 3000. a rodzaj schorzenia ten sam. I rodzice tez ten sam mają.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Dzień zakończył się numerkiem 780. Czekam dalej. W sierpniu 2020r. podobnie jak Ty skierowanie do Buska Zdrój dostałam mając numer ok. 2000.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Maryann »

I dziś rodzice mają przydział. 8-29 marca 2023- Ciechocinek Sanvit
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Wielkie dzięki za info. Przy jakim numerku pojawił się przydzial :?: Ja przed chwilą miałam 580. Rodzice chyba będą zadowoleni z miejscowości. Byłam w Ciechocinku w 2016r. ale z ZUS w Gracji.
Maryann jakie schorzenie mieli Rodzice? Ja mam reumatologia z kardiologia. Jestem taka ciekawska bo nie mogę jechać ani w styczniu ani w lutym. Pozdrawiam
agadawid
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 24 lut 2016 10:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: agadawid »

Dzisiaj dostałam skierowanie na drogi oddechowe do Korony w Muszynie. Numer około 2100. Turnus od 10 marca. Nie na rękę mi to. Jestem księgową, ciężko mi będzie się wyrobić do tego terminu. 50/50 że zrezygnuję...
ODPOWIEDZ