NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Henryka 1954
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 27 sie 2021 15:08
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Henryka 1954 »

Miejmy nadzieję,że idzie " ku lepszemu"
danszc57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 12 lut 2022 07:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: danszc57 »

Mam numer 255 dzwoniłam do NFZ i odpowiedzieli mi że chyba za dwa tygodnie dostanę informacje o przydziale miejsca. Od tego czasu od 4 do 6 tygodni oczekiwania.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Danszc57
Ja dwa lata temu otrzymalam przydział przy numerze 100. Jesli mozna spytac kiedy skladalas wniosek i jaki okres oczekiwania określil NFZ. :?: Z otrzymanych info wszystko wskazuje że możesz wyjechać już od koniec kwietnia ale i później także. Fajnie będzie już cieplej, dłuższe dni, wiecej slónca. :) Tylko najważniejsze jaka miejscowośc. :?: Pochwal się jak otrzymasz termin i miejsce. Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby to bylo wymarzona przez Ciebie miejscóweczka :)
danszc57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 12 lut 2022 07:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: danszc57 »

Składałam 19-06-2019r. Dzisiaj sprawdzałam swój numer mam 190.
danszc57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 12 lut 2022 07:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: danszc57 »

Dokumenty złożyłam 19 czerwca 2019 r. Przybliżony czas oczekiwania dostałam 27 miesięcy a czekam juz 33 miesiące. Dzisiaj sprawdziłam mam numer 157 i jeszcze żadnej decyzji.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Nie ogarniam tego naszego NFZ. :shock: Jednym odpisuje ze czas oczekiwania 27 m-cy, innym że 31 a ja i kuzynka /zlozylysmy razem / odpisano ze 24 m-ce. I jak to ugryźć. Dzis sprawdzilam swoj numerek. Mam 28023. Przez 4 mce spadlo 10550. Wydaje mi sie że tempo jest duże, chyba że później zwolni. Patrząc na ten wysoki spadek i moje wyliczanki to wyjazd nastąpiły by wczesniej :?: . Tak czy siak muszę jeszcze poczekać. Chyba ze ze zwrotów ale wyrwac dwa skierowania jest trudniej. Tak myślę. Danszc57 Tobie dzisiaj spadlo ok. 50 numerow. Być moze że już w tym tygodniu dowiesz sie co i jak. Takie oczekiwanie i niepewnosc jest najgorsze. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam
danszc57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 12 lut 2022 07:09
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: danszc57 »

Od kilku dni mam numer 91 i nic mi już nie schodzi w dół. Nie wiem co to oznacza bo poprzednim razem jak dostałam przydział to mój numer zniknął a teraz cały czas mam ten sam.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Tak jak wcześniej pisalam nie wiem jak to wszystko dziala. :o Wydawaloby się że przy takim niskim numerze przydzial powinien być "na bank". A tu "zonk". :cry: Ile można czekać w niepewności. Pozostaje nadzieja że przyszły tydzień wszystko się rozstrzygnie. Trzymam kciuki
Atena2
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 13 sty 2022 18:59
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Atena2 »

Wreszcie! Dzisiaj, przy numerze 170 dostałam skierowanie do Kołobrzegu, od 18.05 do 6.06.2022 r. I wcale się nie cieszę ponieważ wyjazd pokrywa się z I Komunią św. mojego wnuka. Czy można coś przełożyć? Pomóżcie, nie wiem co robić!
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: gosiam »

Ja bylabym cala happy :P. Od dawna marzę o Kołobrzegu. Ale w Twoim przypadku faktycznie kiepsko sie zlozylo. A gdybys zadzwonila do NFZ i spytala czy komunia sw. wnuczka jest podstawą do przesunięcia terminu. Nie rezygnuj od razu tylko porozmawiaj. Druga możliwość to gdyby lekarz pierwszego kontaktu wystawil takie zaświadczenie że nie mozesz jechac bo akurat na coś chorujesz. Ja tak mialam. Dostałam przydzial i dwa tygodnie przed wyjazdem wrocily problemy z zoladkiem. A ze choruje na wrzody żołądka moja lekarz wystawila zaswiadczenie że teraz nie moge jechac. Podała termin ze bede mogla jechać za jakiś miesiac lub dwa. Odeslalam skierowanie z zaświadczeniem i NFZ przydzielil mi inny termin. Dokładnie za 2 miesiące. Ale bylo to jakieś 7 lat temu. W tym momencie nic nie przychidzi mi do glowy. Ale moze ktos z forumowiczów bedzie mogl cos podpowiedziec. A tak z ciekawosci kiedy zlozylas wniosek jak długo czekalas i jakie schorzenie. Pozdrawiam i glowa do gory. Moze wszystko uda sie pogodzic.
ODPOWIEDZ