Iwonicz Zdrój....

Okiem kuracjusza
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: GIENIA »

Moim zdaniem , też umiera :(
Pobyt w roku 2012 i 2022 ... fakt , kwiatów , nasadzeń więcej , jednak widać brak dobrego gospodarza . Tyle pięknych budynków popadło i nadal popada w ruinę .... a wiele , jeśli nic się nie zmieni , wkrótce popadnie .... żal tych obiektów , a i ciemne okna , obszarpana elewacja ... jakby " straszyły " :?
Sympatyczne miasteczko , ale widać w nim brak rozwoju , życia , postępu ..... tak na zasadzie .... jest , bo jest ...
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 595
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: Gaba »

Jak ja byłam, wszystko było przykryte śniegiem :lol:
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6510
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: Martinka »

Dostałam Iwonicz Zdroj- Świerkowy Medical SPA od 5.03 br . Nie pojechałam ,zwróciłam skierowanie z prośbą o zmianę terminu ze względu na konieczność wykonania badań dla potrzeb nowego leku NIE ŻALUJĘ :!: :!: :!: Nie lubię gór i takich miasteczek . :roll:
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: ptysiu111 »

Niestety,ale Iwonicz Zdrój umiera śmiercią naturalną.
Brak gospodarza powoduje powolny upadek przepięknego miasteczka jakim był Iwonicz Zdrój.
Pamiętam Iwonicz Zdrój sprzed dwóch dekad,bo tyle minęło od mojego pierwszego pobytu w tym miasteczku i pomimo upływu czasu miasteczko upada.
Jest coraz gorzej i gorzej.
Niestety cudowne wyjazdy do Iwonicza Zdrój,gdzie po dwóch lub trzech dniach wszyscy kuracjusze byli w większości jedną wielką rodziną już nie wrócą.
Do tego miasteczko ulega coraz większemu zniszczeniu.
Sanatoria poza 2 lub 3 są w zapłakanym stanie.
Zabiegi uległy znacznemu pogorszeniu.
Niestety upadek Iwonicza Zdrój nastapił od momentu sprzedaży kilku sanatoriów i domu zdrojowego w prywatne ręcę.
W Domu Zdrojowym były najlepsze zabiegi. Nie zapomniana borowina zawijana w skórzanym okryciu na drewnianych ławach...itd.
Kto był i przeżył zabiegi w tym czasie to wie o czym pisze. Do tego wygląd zadbanych sanatoriów,domów...
Uśmiechnięci i radośni mieszkańcy. To wszystko Tworzyło nie zapomnianą atmosferę i klimat.
Ach. Szkoda,że to już tylko wspomnienia.
Chciało by się powiedzieć tylko chwilo wróć... :serce:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: jettp »

Koniec świata, Iwonicz zaorano . Ptysiu 111 chyba dzisiaj wstał lewą nogą :lol: ;)
Awatar użytkownika
ptysiu111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 06 lut 2010 17:16

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: ptysiu111 »

Ptysiu pamięta poprostu lata świetności Iwonicza Zdrój. :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Pozdrawiamy z Iwonicza z ośrodka Światowid.
Pogoda spacerowa -1 stopień.
Warunki w ośrodku jak na razie, dobre, mamy samodzielną dwójkę na pierwszym piętrze.
Wszyscy piszący w temacie się odliczyli i dojechali.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: Abstynent666 »

Dzieki za info ,a teraz odpoczywajcie relaksujcie sie i kurujcie,wykorzystac kazdy dzien tak zeby puzniej nie zalowac ,a czas leci szybko.Pozdrawiam Wszystkich z Waszej grupy i nie tylko :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: zbigniew165 »

Abstynent czas w Iwoniczu leci wolno, bo to nie takie miejsce, jak Świnoujście, czy Kołobrzeg.
Na razie się bawimy w Balladzie i Zdrojowej, bo w Krakowiaku tylko raz i już nas tam nie zobaczą.
W Iwoniczu na razie mokro i wiatry, ale na balety jeździmy samochodem i dajemy radę.
Spacery krótkie, bo pada, albo wieje :)
Dzisiaj urzędujemy w Balladzie, bo to fajny lokal i dobra muzyka.
To na razie wszystko z Iwonicza.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Iwonicz Zdrój....

Post autor: Abstynent666 »

Dziekuje za info. wiem jak to jest na wyjezdzie ,na pisanie czas nie zawsze jest :) .Bylem trzy razy w Iwoniczu ale na tancach w Zdrojowej nie bylem ,w przeciwienstwie do Ciebie preferowalem Krakowiaka i to dwa razy dziennie :lol: ,tak caly turnus .Juz za momet bedzie u Was polmetek pobytu ,zycze dobrej pogody szalonej zabawy i skutecznych zabiegow .Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ