Wysowa- Zdrój i okolice

Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Suzen »

anusia153 pisze: i to by było na tyle jak ze mnie w tym temacie, chętnie obejrzę teraz wasze fotki, jest jeszcze dużo do pokazania. Pozdrawiam.
Przedstawiam moje fotograficzne spotkanie z Wysową Zdrój.
[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Piękne wnętrze zdrojowej pijalni.

[ obrazek zewnętrzny ]
Park Wodny w Wysowej. /ładne, architektoniczne nawiązanie do istniejących obiektów w parku/

[ obrazek zewnętrzny ]
Wnętrze Kościoła Zdrojowego p.w. Przemienienia Pańskiego.
/Zdjęcie zrobione przez szybę w zamkniętych (dlaczego?) drzwiach kościoła (sic!)/

Poniżej obiekty sanatoryjne w Wysowej.
[ obrazek zewnętrzny ]
Sanatorium Uzdrowiskowe "Biawena".

[ obrazek zewnętrzny ]
Szpital Uzdrowiskowy "Beskid".

[ obrazek zewnętrzny ]
Sanatorium "Instytut Zdrowia Człowieka".
/taki ma status - powiedziała pani z recepcji/

[ obrazek zewnętrzny ]
Sanatorium Uzdrowiskowe "Glinik".

[ obrazek zewnętrzny ]
Zakład Przyrodoleczniczy w Wysowej.
/tutaj wykonywane są kąpiele w naturalnej wodzie mineralnej oraz bicze szkockie/

[ obrazek zewnętrzny ]
Amfiteatr zdrojowy.
/tu akurat sprzątany na obchody rocznicy powstania uzdrowiska/

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Park Zdrojowy skąpany w letnim słońcu.
/moim zdaniem jedna z atrakcji tego uzdrowiska/
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Suzen »

Kaplica p. w. Opieki Matki Bożej wzniesiona w 1929 roku posadowiona jest na północnym stoku Góry Jawor /720 m n.p.m./, otoczona liściasto -iglastym drzewostanem. Obecnie stanowi obiekt filialny parafii prawosławnej w Wysowej. Obok studnia z uznawaną za uzdrawiającą, wodą. Po wojnie kaplica została zbezczeszczona i zrujnowana, staraniem mieszkańców /wyznania prawosławnego/okolicznych wsi odbudowana w latach sześćdziesiątych. Sanktuarium na Górze Jawor zwane jest łemkowskim Lourdes. Nabożeństwa odbywają się kilka razy w roku. Cyklicznie: w piątą niedzielę po Wielkanocy /niedziela o Samarytance/, 12 lipca /św. Piotra i Pawła/, 28 sierpnia /Zaśnięcie Matki Bożej/, 21 września / Narodziny N.M.P./, 14 października /Opieki Matki Bożej Pokrow/ jak również okazjonalnie nabożeństwa intencyjne.

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Droga prowadząca do kapliczki na wzniesieniu.

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Kościółek - cel naszej wędrówki.

[ obrazek zewnętrzny ]
Studnia z uznawaną za uzdrawiającą, wodą.

[ obrazek zewnętrzny ]
Krzyż - kapliczka naprzeciwko wejścia do kościółka.

[ obrazek zewnętrzny ]
Krzyże wotywne przynoszone i zostawiane przez pielgrzymów.
/niektóre wykonane bardzo starannie i bardzo piękne/

[ obrazek zewnętrzny ]
Tablice pamiątkowe na ścianie kościoła.

[ obrazek zewnętrzny ]
Widoki w drodze powrotnej. Zdjęcie powyżej sanatoria: "Biawena", "Beskid", "Instytut, ..." , poniżej "Glinik".
[ obrazek zewnętrzny ]
forumowicz

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: forumowicz »

Suzen fotki piękne jesteś lepsza niż Wikipedia :serce:
Super że poswięcacie swój czas i zdolnosci by innym przyblizyć miejscowości uzdrowiskowe i obiekty sanatoryjne.
Osobiscie uważam ,że w tych tematach powinna być mozliwośc przyznawania plusów bez ograniczeń czasowych.To Dzieki Wam NS-owi fotografowie inni moga zajrzeć do tych obiektów i miejscowości do których dostali skierowania.To bardzo cenne.
Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich autorow foteczek :kwiat: :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24496
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: ewasz »

Dużo, bardzo dużo zmieniło się w Wysowej. Byłam tam na wczasach w 1997 roku. Niektóre miejsca rozpoznaję ale większość jest w nowej szacie. Myślałam, że uda mi się teraz tam choć na parę godzin tam pojechać (moja córa jest teraz w IZC) ale niestety. Dzięki zdjęciom "odgrzałam" wspomnienia - dziękuję piękne :D
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8576
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Lewek »

kruszynka pisze:Suzen fotki piękne jesteś lepsza niż Wikipedia :serce:
Super że poswięcacie swój czas i zdolnosci by innym przyblizyć miejscowości uzdrowiskowe i obiekty sanatoryjne.
Osobiscie uważam ,że w tych tematach powinna być mozliwośc przyznawania plusów bez ograniczeń czasowych.To Dzieki Wam NS-owi fotografowie inni moga zajrzeć do tych obiektów i miejscowości do których dostali skierowania.To bardzo cenne.
Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich autorow foteczek :kwiat: :)
Kruszynko zgadzam się z Tobą w 100%.Wielki ukłon do osób, które dzielą się z nami, tu na forum swoimi fotografiami zarówno z obiektów sanatoryjnych , uroków danego uzdrowiska i okolicy :serce: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Suzen »

kruszynka pisze:Suzen fotki piękne jesteś lepsza niż Wikipedia :serce: (...) Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich autorów foteczek :kwiat: :)
Dziękuję "kruszynko" pięknie za to, że doceniłaś moją i nie tylko moją pracę. To jest bardzo miłe. Nie jestem chodzącą Wikipedią. Jednak jestem zainteresowana podróżami. Lubię obserwować i fotografować otaczającą rzeczywistość, ciekawe miejsca, a w tym przypadku miejscowości sanatoryjne. Cieszy mnie jeśli komuś przydadzą się informacje zawarte na zdjęciach i w ich opisach.
Ile czasu trzeba poświęcić na przygotowanie jednego postu wiedzą doskonale Ci, którzy zamieszczają takie fotograficzne reportaże. Ale warto. Choćby dlatego żeby później przeczytać takie właśnie, jak Twoje, podziękowanie. :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

Suzen
Ile czasu trzeba poświęcić na przygotowanie jednego postu wiedzą doskonale Ci, którzy zamieszczają takie fotograficzne reportaże
Zgadzam się z Tobą Suzen czasu to zajmuję dużo , nawet jak mamy dużo zdjęć nie zawsze mamy wystarczającą widzę odnośnie danego miejsca , zawsze coś trzeba doczytać żeby nie wprowadzić kogoś w błąd , to pewnego rodzaju odpowiedzialność za podawanie informacji :kwiat:
forumowicz

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: forumowicz »

8-) Bo w Wysowej fajnie jest :D ......panie w prawo , panowie w lewo ;) ....dwa kółeczka i zmiana :lol: :lol: :lol: [ obrazek zewnętrzny ] .... na zakończenie turnusu w Gliniku :) [ obrazek zewnętrzny ] .....spontaniczna organizacja przez kuracjuszy :)
Awatar użytkownika
Krzysiekkkk35
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 19 kwie 2015 14:07

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Krzysiekkkk35 »

Wysowa i Krynica moje strony pozdrawiam odwiedzających nasze strony ładnie u nas.
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Bozena321 »

Piękne zdjęcia i opisy :-) Dziękuję. W grudniu ja będę cieszyć swoje oczy takimi widokami, a co zwiedzę zależy od warunków atmosferycznych.
ODPOWIEDZ