Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: iwcia »

Witam serdecznie :kwiat:
Czy ktoś z Was zna tę dolegliwość?
Jak sie pozbyc bólu w wyniku w/w zapalenia?
Czy pomocne będą jakieś zabiegi rehabilitacyjne? A jeśli tak, to jakie?
Jadę niedługo do Swieradowa, wiec jest świetna okazja by oprócz zabiegow na kręgosłup, pomoc swoim stopom, które od pewnego czasu bardzo dokuczają.
Dziekuję za ewentualne podpowiedzi i pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: forumowicz »

witaj Iwciu :) W pierwszej kolejności trzeba wyleczyć stan zapalny .Oprócz leków doustnych przeciw zapalnych które przepisze lekarz , stosujemy maść np. Voltaren, Olfen i tp. , stosujemy okłady zimne .Dobrze robią masaże kostkami lodu . Podczas fizjoterapii można wykonywać ultradźwięki, fizykoterapię przeciwzapalną i przeciwbólową, TENS rozluźniający tylną powięź, mobilizacje tkanek miękkich rozcięgna, masaż łydki. Masaż poprzeczny poprawia także ukrwienie „chorych” tkanek .Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: forumowicz »

Jeszcze raz Iwciu :) A czy stosowałaś taping :?: No i dobre są takie specjalne ortopedyczne wkładki do butów ( ale dobrze dobrane indywidualnie do stopy ) Jeszcze raz pozdrawiam :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: iwcia »

Smuga :kwiat: :) dziekuje za szczegółowe wskazowki. :serce:
Musze przyznac,ze okłady z lodu trochę pomagają, robie tez gimnastyke stopy, poprzez chwytanie palcami stopy recznika.
Ale nie wiem co to jest taping? na czym polega?
I jak rozumiec mobilizację tkanek miekkich podsciągna?
Chcialabym wziąc tez pare zabiegow w sanatorium, piszesz, że ultradzwieki.Nie wiem czy lekarz w osrodku bedzie wiedzial jakie zaiegi bedą pomocne w tym schorzeniu.Czy TENS stosowac bezposrednio na miejsce bolące?
Narazie nosze wkladki takie kupione w sklepie, ale bede musiala pomyslec o takich indywidualnych na zamowienie.
PIszesz tez o masazu łydki i masazu poprzecznym,czy to ten sam masaz czy dwa oddzielne?
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: forumowicz »

Iwciu :D taping to klejenie stopy i rozcięgna elastycznymi lub sztywnymi plastrami . Na początku powinien wykonać to fizjoterapeuta, jeżeli nauczymy się, możemy wykonywać samodzielnie.Jest on często stosowany przy innych schorzeniach , miałam stosowany taping również przy zapaleniu barku.Myślę że dobrze było by porozmawiać z fizjoterapeutą w kwestii mobilizacji tkanek miękkich za pomocą trzy stopniowej relaksacji mięśni . To takie naprzemienne rozciąganie aż do uczucia bólu , następnie zatrzymanie i powtórne napięcie z przeciw oporem.Tkanki miękkie ;) to inaczej skóra, mięśnie, powięź,które na skutek przeciążenia ulegają wzmożonemu napięciu.Tak na chłopski rozum ....rozluźnić ;) .Pisałaś zapalenie , ale czy powstało to z urazu ( np.skręcenie ) czy są inne powody :?: .To też istotne bo ból możemy odczuwać w przodzie stopy jak i li tylko w pięcie . TENS o wysokiej częstotliwości działa uśmierzająco na ból więc powinien być stosowany w miejscu odczuwania bólu .Iwciu jeśli masz diagnozę to pewnie i masz np.prześwietlenia RTG, może USG ....zabierz je do sanatorium to na tej podstawie lekarz ustali zabiegi.A masaż poprzeczny :lol: jest wykonywany po prostu poprzecznie do włókien mięśniowych to już wie na bank masażysta ;) Iwciu dobry rehabilitant powinien wiedzieć jak się zabrać za twoje stopki , nie martw się :D Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zapalenie rozścięgna podeszwowego

Post autor: iwcia »

Dziekuje Ci bardzo Smuga :serce: :kwiat:
Teraz juz mam jaśniejszy obraz, i wiem co i jak :kwiat:
Mam problem z komputerem,więc do nastepnego razu.
Pozdrawiam cieplutko :kwiat:
ODPOWIEDZ