Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: jacky6 »


Maj był mocno mokry ( deszczowy ) a Zimna Zośka i Ogrodnicy wcale nie popalili..
Zatem w ciepłych dniach czerwca bydlątka zwane komarami nieźle nam dowalają.
U mnie bez zapalenia spirali znanej firmy nie ma po co wychodzić do ogródka przydomowego.
Florkę w Polańczyku też dopadły, paczka z Olecka też narzeka.
Zasadniczo posługuję się preparatami anty-komarowymi dwóch znanych firm ale nazwy nie wymienię aby nie podpaść pod paragraf reklamy.
Są ponoć znane środki naturalne poczynając od roślinki zwanej "antymokarowcem".
Czy ktoś ją stosuje i jaka jest skuteczność ?
A może inne porady ?
Bzzzzz...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: smuga »

Od lat mam taki bardzo ekologiczny sposób na zadymianie komarzątek ;) Cztery miseczki metalowe ( mogą być inne naczynia ) napełniam kawą prawdziwą mieloną ;) tak średnio łyżka kopowiata na miseczkę ( najpodlejszy , najtańszy gatunek) ustawiam w rogach tarasu ( czasem dodatkowo jedną pod stolikiem ) i podpalam . Kawa się żarzy , dymek się snuje i przynajmniej "nasze" komary omijają moich gości i można spokojnie biesiadować :)
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4924
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: alutka 114 »

Muszę spróbować z tą kawą, bo teraz to straszna plaga z tymi komarami :roll:
Dzięki za podpowiedź :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: jacky6 »

smuga pisze: 09 cze 2019 22:06 Cztery miseczki metalowe ( mogą być inne naczynia ) napełniam kawą prawdziwą mieloną ;) tak średnio łyżka kopowiata na miseczkę ( najpodlejszy , najtańszy gatunek) ustawiam w rogach tarasu ( czasem dodatkowo jedną pod stolikiem ) i podpalam . Kawa się żarzy , dymek się snuje i przynajmniej "nasze" komary omijają moich gości i można spokojnie biesiadować :)

Grazie.
Metoda mi nieznana, idę jutro kupić "podłą" kawę.
Pozdrawiamy z marylą...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: ula509 »

Też nigdy o tym nie słyszałam, ale wypróbuję, bo komary i meszki to mój wróg nr 1.:)
Poszukałam też w necie i fakt.
Komary zostaną skutecznie odstraszone w momencie, gdy podpalisz kawę. Potwierdza to Agencja Ochrony Środowiska, która oprócz tego zwraca również uwagę na fakt, że sposób ten wykorzystuje naturalny środek. Nasze zdrowie z pewnością skorzysta, gdy zrezygnujemy z używania środków chemicznych. Jak się okazuje, za sprawą kawy nie tylko komary opuszczą nasze miejsce relaksu i dobrej zabawy, podążą za nimi także osy i pszczoły. Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko przez aromat kawy, który jest silnie wyczuwalny nawet bez jej podpalania. A co dopiero w momencie, gdy zdecydujemy się ją podpalić. Widzimy dwie zalety takiego zabiegu. Pierwszą z nich jest zniknięcie komarów, a drugą zapach, który będzie miłym dodatkiem dla i tak już przyjemnego wieczoru.
Jutro mam gości, obstawię taras paloną kawą. :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: jacky6 »


Odnośnie podpalania kawy - czy wystarczy płomień zapalniczki czy też trzeba jakoś dopomóc ?

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: smuga »

Hm….czy zapalniczką ? w sumie nie wiem :mrgreen: ja to robię zapałkami ;) zapalonymi oczywiście . Jacku myślę że dasz radę :P obojętnie jakim żródłem ognia :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: smuga »

ula509 pisze: 12 cze 2019 15:22 Też nigdy o tym nie słyszałam, ale wypróbuję, bo komary i meszki to mój wróg nr 1.:)
Poszukałam też w necie i fakt.
Komary zostaną skutecznie odstraszone w momencie, gdy podpalisz kawę. Potwierdza to Agencja Ochrony Środowiska, która oprócz tego zwraca również uwagę na fakt, że sposób ten wykorzystuje naturalny środek. Nasze zdrowie z pewnością skorzysta, gdy zrezygnujemy z używania środków chemicznych. Jak się okazuje, za sprawą kawy nie tylko komary opuszczą nasze miejsce relaksu i dobrej zabawy, podążą za nimi także osy i pszczoły. Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko przez aromat kawy, który jest silnie wyczuwalny nawet bez jej podpalania. A co dopiero w momencie, gdy zdecydujemy się ją podpalić. Widzimy dwie zalety takiego zabiegu. Pierwszą z nich jest zniknięcie komarów, a drugą zapach, który będzie miłym dodatkiem dla i tak już przyjemnego wieczoru.
Jutro mam gości, obstawię taras paloną kawą. :)
Z tą Agencją nie miałam nigdy przyjemności :lol: :lol: pomysł sprzedała mi koleżanka która ma dacze w lesie nad Wartą a tam komarki i inni krwiopijcy dają równo :lol: :lol:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: Ania52 »

W ogrodzie przebywam do momentu ,jak zobaczę pierwszego komara.Muszę uciekać,bo jak pogryzą nie mogę sobie poradzić. Nic nie pomaga,ani mazidło ani smarowidło. Kawy jeszcze nie paliłam, ale spróbuję.
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komary gryzą - gdzie ? i jak z nimi walczycie ?

Post autor: ula509 »

A mnie się nie udało, bo synowa kawy na podpałkę zapomniała kupić. Na stole wystawiona była duża waniliowa świeca i komarów nie było. Jednego widziałam na ścianie domu, jeden ugryzł kogoś i na tym się skończyło. Jednak o sposobie będę pamiętała.
ODPOWIEDZ