Forum Nasze Sanatorium. Opinie o sanatoriach. Forum o sanatoriach. Forum kuracjuszy.
Forum kuracjuszy, wyraź opinie o sanatoriach, poznaj opinie innych kuracjuszy nawiąż znajomość. Planujesz wyjazd do sanatorium, wysyłasz tam dziecko? Sprawdź informacje na temat swojego uzdrowiska. Porozmawiaj na tematy związane z leczeniem w sanatorium.
Forum Nasze Sanatorium. Opinie o sanatoriach. Forum o sanatoriach. Forum kuracjuszy.
Forum kuracjuszy, wyraź opinie o sanatoriach, poznaj opinie innych kuracjuszy nawiąż znajomość. Planujesz wyjazd do sanatorium, wysyłasz tam dziecko? Sprawdź informacje na temat swojego uzdrowiska. Porozmawiaj na tematy związane z leczeniem w sanatorium.
W uzupełnieniu do tekstu powyżej. 30 dni to jest do wersji papierowej. Do wersji elektronicznej jest tak: Świadczeniobiorca jest niezwłocznie informowany, o dalszych etapach przetwarzania skierowania w postaci elektronicznej, w tym o jego rejestracji, dokonaniu jego oceny i o jego potwierdzeniu za pośrednictwem IKP. Na internetowym koncie pacjenta jest odnośnie skierowania tak: wszystkie, wystawione, zarejestrowane, zrealizowane. Moje jest jest jak kliknę zarówno w "wystawione" jak i w "zarejestrowane" choć statut jego jest "WYSTAWIONE". To może jest tak, że wystawione i zarejestrowane są tożsame? Nie wiem. Ważne, że jest w systemie.
Status wystawione i zarejestrowane nie jest tożsame. Opcja wystawione zniknie dopiero jak zmieni się w zrealizowane.
Ze skierowaniem do sanatorium jest jak z każdym innym elektronicznym. Lekarz wystawia np skierowanie do szpitala, rejestrujesz je tam gdzie będziesz leczony. Dopiero jak dostaniesz wypis będzie zrealizowane.
W przypadku sanatorium rejestrowane jest przez NFZ. Czas oczekiwania bywa długi, bo brak jest lekarzy do kwalifikacji. Szybciej dzieje się tylko w przypadku skierowań, które mogą być szpitalne.
No i niespodzianka. Wniosek w formie elektronicznej przesłany do DO NFZ 10 kwietnia 2024 roku a 16 kwietnia już rozpatrzony pozytywnie. Czas oczekiwania 8 miesięcy. Choroby reumatologiczne. Numer w kolejce 21339.
Mam prośbę. Może Ktoś z DO NFZ podzieli się informacją z jakim wyprzedzeniem czasowym przydzielają terminy uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego w naszym Oddziale? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Ok. Teraz podają, że czas oczekiwania ok. 8 miesięcy ale mi chodzi o to, że jak już Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ przydzieli miejsce z konkretnym terminem to na ile miesięcy przed wyjazdem to się dzieje. Na przykład czytam dzisiaj na IKP - mam przydział z terminem wyjazdu19 lipiec 2024 a więc po 3 miesiącach. Pozdrawiam!
Andrzej