Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: Dzia_dek »

Napiszę, że jakoś specjalnie nie jestem zdziwiony wypowiedzią wiceministra w sprawie kolejki
na wyjazd do sanatorium z NFZ. Wcześniej już widziałem tutaj wypowiedzi, że ponieważ miałam/em
turnus od któregoś tam kwietnia to pojadę w pierwszej kolejności. Nic bardziej mylnego ponieważ
to ciągnęło by się w nieskończoność, a tak kolejka bieżąca ruszy normalnie, część z tych osób na
pewno zrezygnuje więc w te miejsca powstawiają "zaległych", z których duża część również nie
zechce wyjechać i tym sposobem, bez wywracania wszystkiego do góry nogami, wszystko powoli
wróci do normy. To, że komuś po zwrocie skierowania przyznali podobny, bądź ten sam numer
w kolejce nie oznacza natychmiastowego wyjazdu. Można z bardzo niskim numerem czekać np.
miesiąc lub dwa, a w tym czasie wyższe numery z bieżącymi skierowaniami po prostu wyjadą.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: ewasz »

Myślę, że zamiast się denerwować, spokojnie poczekajmy na decyzję NFZ. Ci ministrowie to już tak się pogubili, że sami nie wiedzą co gadają (tak gadają a nie mówią).
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: wypowiedz wiceministra zdrowia nt. sanatoriów

Post autor: dani888 »

sztani pisze: 24 maja 2020 15:13 minister mówił tylko o NFZ i poczytaj dokladnie kto może wypaść mimo numerku . ZUS na dzień dzisiejszy cisza. czekam do jutra będę coś wiedział. Z tego co wywnioskowałem wcale nie musi być tak słodko jak myślimy. minister powiedział ,że można wypaść z kolejki .

Analizujemy dzisiaj te możliwości. Zdecydowanie bliżsi jesteśmy modelu, w którym niestety nie da się zachować kolejności - odparł wiceminister
Sztani , wiadomo coś w sprawie wyjazdów do sanatorium z ZUS-u ? Bo ja niczego nie dowiedziałam się . Jeśli coś wiesz na ten temat to proszę - daj znać . Pozdrawiam ciepło :serce: .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: sztani »

Może jutro będę coś wiedział
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: sztani »

Cisza na dzień dzisiejszy .Nie rozpoczął się jeszcze proces przywracania turnusów . czekają w dalszym ciągu na decyzje centrali w ZUS. :(
sniezka077
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 18 mar 2020 07:07
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: sniezka077 »

No wlasnie....ja mam jechac od 18 czerwca a dalej nic nie wiadomo...a przeciez pracujemy i trzeba sie przygotowac wczesniej
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: Andrzej1958 »

Jest rozporządzenie dotyczące wznowienia działalności sanatoriów z 29.05.2020.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 200964.pdf

Niepokojący jest § 8.1:
§ 8. 1. Do odwołania ustanawia się czasowe ograniczenie wykonywania działalności leczniczej polegające na zaprzestaniu:
1) prowadzenia usług rehabilitacyjnych w ramach prewencji rentowej, o której mowa w art. 69 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia
13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 266, 321, 568, 695 i 875);

Jeśli dobrze rozumiem prewencja rentowa jeszcze nie wraca.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: sztani »

I nastała cisza . Na dzień dzisiejszy nawet w centrali nic nie wiedzą kiedy wznowią Wyjazdy z ZUS . :(
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: andrzej590 »

Czyli wyjazdow do sanatorium w ramach prewencji ZUS dalej nie ma.
Teska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 12 kwie 2016 17:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd do Sanatorium z Zusu (przesunięty z powodu epidemii)

Post autor: Teska »

Nie ma i nawet w Oddziałach ZUS nie potrafią powiedzieć, kiedy będą... Twierdzą natomiast, że w pierwszej kolejności wyjadą ludzie na świadczeniach, poźniej po leczeniu szpitalnym (powypadkowi), a na końcu cała reszta...
ODPOWIEDZ