Forum Nasze Sanatorium. Opinie o sanatoriach. Forum o sanatoriach. Forum kuracjuszy.
Forum kuracjuszy, wyraź opinie o sanatoriach, poznaj opinie innych kuracjuszy nawiąż znajomość. Planujesz wyjazd do sanatorium, wysyłasz tam dziecko? Sprawdź informacje na temat swojego uzdrowiska. Porozmawiaj na tematy związane z leczeniem w sanatorium.
Forum Nasze Sanatorium. Opinie o sanatoriach. Forum o sanatoriach. Forum kuracjuszy.
Forum kuracjuszy, wyraź opinie o sanatoriach, poznaj opinie innych kuracjuszy nawiąż znajomość. Planujesz wyjazd do sanatorium, wysyłasz tam dziecko? Sprawdź informacje na temat swojego uzdrowiska. Porozmawiaj na tematy związane z leczeniem w sanatorium.
Witam
Ciekawska12 jechać czy nie jechać oczywicie że jechać widomo że teraz to nie bedzie
to samo co przed koronowirusem ale czekamy ponad 3 lata i rezygnować wiadomo że
kady sie boi ale musimy sie z tym nauczyć życ ja za miesiąc o tej porze bede w Ciechocinku w Wojskowym
zanacze że prywatnie i jade odpocząć i zdrowie podkurować to na TYLE NARKA
Dzisiaj przeczytałam, że Uzdrowiska Dolnośląskie nie będą testowały osób komercyjnych To jak w tym samym miejscy będą tacy i tacy ??? I każde uzdrowisko będzie robiło jak chciało ????? Chyba nie ma jeszcze wytycznych ? A turnusy rehabilitacyjne gdzie jeździmy często prywatnie bądź z dofinansowaniem ? Macie jakieś informacje w tym temacie ?
Wszyscy będą testowani, tylko komercyjni płacą sami za siebie i przyjeżdżają z testem a kuracjuszy finansuje NFZ. Otrzymałem wytyczne - test wymazowy 6 dni przed wyjazdem i wyniki są przesyłane od razu do Sanatorium.
Przed przyjazdem z gościem komercyjnym przeprowadzana jest ankieta, pytany jest czy miał kontakt z chorym itd. Jeżeli zachodzą jakieś wątpliwości wtedy taka osoba proszona jest o zrobienie prywatnie testu wymazowego. W sanatoriach dostępne są testy płytkowe, czyli badanie z kropli krwi. Pokazuje to jednak tylko czy ktoś ma przeciwciała, czyli czy już przechorował covid.
Dzięki. Zadzwoniłam do źródła i tak. W sierpniu mam turnus rehabilitacyjny w Mielnie z wnusiem . Tam nie ma żadnych testów mamy być w Anastazji a to nie jest sanatorium tylko Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy i ich nie obowiązują te przepisy. We wrześniu będę w wojskowym w Krynicy tam po przyjeździe przy zakwaterowaniu pobierają wymaz i kasują 65 zł i idziesz do pokoju i to wszystko. Tak więc to różnie trochę wygląda zależy gdzie się jedzie . Trzeba po prostu sprawdzić.
I na ten moment jeśli ktoś ma skierowanie to i tak decyzja ostateczną należy do uzdrowiska. Bo to dany ośrodek na podstawie wyników decyduje czy przyjąć czy nie , telefonicznie informując kuracjusza. A wynik może być dodatni,albo co gorsza mieć taki poślizg , że w dniu rozpoczęcia nie będzie ani w ośrodku,ani na stronie e-pacjent. To zależy od przerobu laboratorium do którego wymaz poszedł.
Nie jest tak źle. Dostajesz wykaz punktów z terminem zgłoszenia 6 dni przed wyjazdem. Przed udaniem się na test dzwonisz do Sanatorium, podajesz tel. kontaktowy i deklarujesz chęć przyjazdu. W ciągu 3 dni od wykonania testu poinformują Cię czy zdałeś
Alien piszesz o tym dotarciu wyniku jakby go ktoś niósł piechotą.
Wcześniej pisałeś, że jest ważny dwie doby, teraz znów trzy dni.
Myślę, że to będzie szło dość zgrabnie. Sanatorium ma obowiązek
poinformować Cię dwie doby przed rozpoczęciem kuracji. Mam taką
nadzieję, że tak będzie. Muszą Ci dać czas na dojazd, tym bardziej,
że niektórzy z nas jadą prawie przez całą Polskę. Nie wszyscy własnym
transportem, a publiczny pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Ktoś
tutaj na forum pisał o badaniu po przyjeździe w miejscu kuracji.
To jest dopiero dobry numer.