Złoty Kłos w Świnoujściu

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
jack60
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 01 mar 2019 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: jack60 »

Witam wszystkich Kuracjuszy :D
Mam wyznaczony termin w sanatorium "Złoty Kłos" w Świnoujściu w terminie od 28.04.2022r. do 19.05.2022 r.
Wyjeżdżam z Warszawy i nie mogę się zdecydować, czym dojechać nad morze - własnym autem czy pociągiem.
Kto z Państwa był w Złotym Kłosie i czy występują problemy z miejscami do parkowania.
Dzwoniłem do sanatorium i dowiedziałem się, że ośrodek dysponuje tylko dwudziestoma płatnymi miejscami parkingowymi a pokoi dwuosobowych jest ponad dziewięćdziesiąt.
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Akurat Świnoujście to jest miejsce, gdzie auto aż tak bardzo nie jest potrzebne. Sama przeprawa promowa dla turystów jest kłopotliwa. Ja jechałam tym nocnym pociągiem mając kuszetkę, a po okolicy poruszałam się rowerem. Jest dużo wypożyczalni za przyzwoitą cenę (najlepsza była oferta i cenowa i sprzętowa przy poczcie w części zdrojowej), potem potwierdzano tą opinię.
Z miejscami parkingowymi jak w każdej miejscowości wypoczynkowej jest trudno. Miejska strefa płatnego parkowania jest bardzo droga. Sprawdzałam na parkingach prywatnych, doba w granicach od 15 do 25 zł dziennie przy parkowaniu powyżej 7 dni.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

iack 60 witam.
Od 7 maja 2021 r. do 7 stycznia 2022 r. pracowałem niedaleko Złotego Kłosa, bo w Sobótce.
Mogę Ci podpowiedzieć, że samochodem na Twoim miejscu bym się nie wybierał, bo parkingi drogie i wszystkie raczej powyżej 20 zł.
W Sobótce był dla kuracjuszy sanatoryjnych po 15 zł za dobę, ale nie mieszkając w tym ośrodku nie zaparkujesz tam. O innych parkingach w tej cenie co pisze Felice nie słyszałem, a interesowałem się tym tematem.
W strefie płatnego parkowania, którą rozszerzono już latem do centrum Świnoujścia doba postoju w zatoczce wynosiła ok. 20 zł. na dobę.
Od piątku godz. 20.00 do poniedziałku 8.00 parkujesz za darmo. Łatwo policzyć ile wyniesie Cię parkowanie w zatoczce, ale takowej przy Złotym Kłosie nie uświadczysz.
Możesz parkować na ul. Energetyków, Powstańców Śląskich lub przy promenadzie na ul. Żeromskiego.
Można jeździć autobusem miejskim, bo jest zniżka dla emerytów i rencistów.
Złoty Kłos to najgorszy obiekt w Świnoujściu, gdzie kwateruje się kuracjuszy, bo jest to Ośrodek prywatny i jesienią 2021 r przenoszono kuracjuszy do innych obiektów ze względu na skargi kuracjuszy odnośnie warunków mieszkaniowych.
Co z tego, że jak piszesz jest dużo dwójek, ale warunki mieszkaniowe masakra.
Była u nas kuracjuszka, która przebywała kilka dni w Złotym Kłosie i wywalczyła w Zarządzie Uzdrowiska przeniesienie do Sobótki.
Rozmawiałem z nią, bo mieszkała obok mnie.
Później od razu ludzi ze skierowaniem do Złotego Kłosa przenosili do innych obiektów.
Po prostu obiekt jest wykorzystywany na maxa, ale bez inwestowania w remont.
W Złotym Kłosie na dole jest wypożyczalnia rowerów i nie musisz chodzić do tej przy poczcie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Zyszku nie kwestionuję Twojej wszechwiedzy o Świnoujściu. Informacja o parkingach pochodzi ze strony miasta.
[link]
Wypożyczalnię polecałam ze względu na dobry stan rowerów.
Pewnie admin zaraz skasuje link proszę zerknąć na ten ten
Parking przy ZPL "Rusałka"
ul. Powst. Śląskich 4
(wjazd od ul. Słowackiego)
Parking monitorowany, dozorowany, zamykany,
czynny cały rok 24h/7dni w tygodniu
1 godzina- 5 - 6zł
doba do 7 dni- 22-25 zł
powyżej 7 dni- 20 zł
[tel]
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2022 23:23 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link i tel.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Felice zgadza się z tym parkingiem przy Rusałce. Przechodziłem obok niego kilka razy dziennie i wiem, że można o tej porze roku jeszcze negocjować cenę, bo już w sezonie negocjacji nie ma.
Nie odczytałem Twojego wpisu jako kwestionowanie mojej wiedzy o Świnoujściu, ponieważ tą wiedzę zdobywałem przez ostatnie osiem miesięcy pobytu ciągłego w Świnoujściu i poprzednich wyjazdów których też dużo zaliczyłem.
Co do rowerów, to przy Złotym Kłosie też są dobre rowery. Jest tam dwóch panów, którzy na bieżąco je naprawiają i jest duży asortyment rowerów. Dla dzieci, młodzieży, damskie, męskie i są też przyczepki do rowerów.
Wypożyczałem tu rower na wycieczkę do Niemiec.
Jeszcze co do parkingu przy Rusałce, to ta cena 25 zł to raczej teraz obowiązuje, bo w ubiegłym sezonie kosztowała doba 28 zł, a większość parkujących tam samochodów na niemieckich tablicach.
Byłem obecny przy narodzinach Płatnej Strefy Parkowania w Świnoujściu i nawet chciałem się w niej zatrudnić, ale zrezygnowałem dla pracy w sanatorium.
Ja wiem, gdzie mogę zaparkować bez żadnych opłat, ale tego nie da się przekazać osobie, która nie zna dobrze uzdrowiska, po którym ja poruszałem się samochodem prywatnym i służbowym codziennie.
Awatar użytkownika
jack60
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 01 mar 2019 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: jack60 »

Dzięki za wszystkie wiadomości dotyczące miejsc parkingowych.
Po przeczytaniu zdecydowałem że pojadę nocnym pociągiem.Szkoda, że do Świnoujście nie jeździ pendolino :( Nocnym pociągiem TLK jedzie się prawie jedenaście godzin.
Ponieważ są rożne opinie dotyczące pokoi w Złotym Kłosie, proszę o kilka wskazówek, który pokój wybrać i na którym piętrze.
Jednocześnie mam pytanie czy jest możliwość w NFZ zamiany Złotego Kłosa na inne sanatorium - też w Świnoujściu. Proszę o kontakt Panią która dokonała tego "cudu" i zamieniła Złoty Kłos na Sobótkę.
Pozdrawiam wszystkich Kuracjuszy i przeglądających ten portal. Życzę wszystkim ZDROWIA !
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

jack60 mogę Ci podpowiedzieć, że takiej zamiany nie dokonasz w NFZ.
To możesz tylko zrobić po przyjeździe na miejsce, rozpoznanie warunków w Złotym Kłosie i wtedy interwencja w Zarządzie Uzdrowiska na ul. Nowowiejskiej, czyli do końca u. Kasprowicza kierunku Niemiec, skręcisz w prawo i jesteś w Zarządzie.
Tylko oni są władnie zamienić Ci obiekt.
Co do kontaktu z tą osobą, to niestety nie posiadam, bo to była kuracjuszka, a ja tylko byłem pracownikiem, a nam zabraniano tak bliskich kontaktów z mieszkańcami Ośrodka i dlatego też między innymi zrezygnowałem z tej pracy.
Jest taki temat na forum "Na każy temat" i tam jak klikniesz jest temat Spotkania w Świnoujściu i w tym temacie pisz jak chcesz się coś dowiedzieć.
W tym temacie nie będę odpisywał, bo to jest temat, gdzie wyjeżdżamy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jack60
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 01 mar 2019 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: jack60 »

Dziękuję zbigniew165 za odpowiedz.
Serdecznie pozdrawiam :D
bogna111
Posty: 1
Na forum od: 12 kwie 2022 17:16
Oddział NFZ: Śląski

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: bogna111 »

Witam
Byłam na turnusie sanatoryjnym w Złotym Kłosie na przełomie stycznia i lutego w tym roku (2022)
Jest to chyba ostatnia ostoja PRL w Świnoujściu. Na około ładne odnowione budynki a złoty kłos zatrzymał się w erze Gierka. Stare wyposażenie pokoi. Sprzątanie po łebkach. Telewizor w Pokoju był ,nawet z płaskim ekranem ale może ze trzy programy dało się oglądać reszta to śnieg a opłata prawie 90 zł na turnus. Jedzenie marne , ilość dla przedszkolaka - trzy plasterki pomidora na dwie osoby, wędlina przez którą widać na druga stronę w ilości 2 szt.
Najgorsze było mleko. Nigdy nie piłam takiego rozcieńczonego wodą mleka, to samo tyczyło się kawy zbożowej i kakao. Szlag mnie trafiał bo lubię mleko ale tego nie dało się pić.na obiady głównie mielone -miesne lub rybne. Tylko 2 razy zdarzył się kotlet. Mega opryskliwa pani w recepcji. Jak jej się nie chce pracować to niech idzie na emeryturę.
Z parkingu radze nie korzystać.Najdroższy parking w mieście. Płaciłam 315 zł za turnus.poza tym zamknięty na kłódkę i trzeba za każdym razem latać do recepcji po klucz i samemu otwierać i zamykać. Radzę zaparkować koło zakładu leczniczego Rusałka , też strzeżony ze szlabanem i taniej. Jest to budynek zabiegowy 50 m od złotego kłosa.
Generalnie to sanatorium to jakaś pomyłka. Mega plus za bliskość do plaży- jakieś 150 m
Wiem że teraz mają się zmienić przepisy i to pacjent będzie wybierał gdzie chce jechać to takie obiekty po prostu umrą śmiercią naturalną.
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

bogna111 dzięki za opinię o obiekcie Złoty Kłos, bo to nie jest sanatorium, tylko prywatny ośrodek w którym kwateruje się kuracjuszy.
Pisałem wcześniej, że są tam fatalne warunki i potwierdziłaś moją opinię.
ODPOWIEDZ